2007-10-28

Pielęgnacja ciała

Odczytać produkt poprzez opakowanie

Rozebrać opakowanie...
Często jesteśmy skazani na podświadome oddziaływanie nie tylko słów, ale również wszystkich elementów graficznych produktów, których stajemy się nabywcami. Na ogół to opakowanie pobudza swoim estetycznym wyglądem, to właśnie ono jest czynnikiem znacząco wpływającym na nasze decyzje zakupowe. Czego możemy się spodziewać po produkcie, który „ubrany” jest w efektowne odzienie wierzchnie? Postaramy się dowiedzieć się czegoś więcej o kolorystyce, „rozebrać” opakowanie branży kosmetycznej, jako dla nas - kobiet najbardziej interesującej.


Szata graficzna kosmetyku powinna być tak dobrana, aby wywołała określone wrażenie i skojarzenie odbiorcy co do jakości, wartości i skuteczności preparatu, a także jego klasy.

Kosmetyki, które kryją się pod opakowaniem, w którym dominuje subtelna biel z elementami brzoskwini na pewno są delikatne, pielęgnujące, działają na naszą skórę w sposób ochronny. Widząc opakowanie produktów GALANEA, serii hypoalergicznej jesteśmy przekonane, że produkt przeznaczony jest dla skóry podatnej na podrażnienia i alergię. Opakowanie przemawia do nas łagodnym klimatem, który przeniesie nas do sfer luksusu, pomimo iż produkt jest w atrakcyjnej cenie.

Kolejna seria opakowań GALANEA to dermokosmetyki, których wizualizacja różni się od serii hypoalergicznej kolorystyką. Dominujące kolory opakowań to biel i bordo. Bordo symbolizuje elegancję, bogactwo i klasę. Opakowania dermokosmetyków dzięki wyrazistości kolorów obiecują skuteczność działania.

Motyl - element graficzny – jako motyw przewodni opakowań GALANEA każdej z serii kosmetyków, sprawia, że czujemy się otoczone delikatnością a nasza skóra dzięki jedwabistej konsystencji poczuje się wyjątkowo nawilżona i odpowiednio zadbana.

Przy projektowaniu opakowania ważne jest również pokazanie zalet składników z jakich produkt jest wykonany. Z opakowań GALANEA możemy dowiedzieć się, że są to składniki naturalne, dobrane w taki sposób, aby mogły pielęgnować naszą skórę. Czystość opakowań, ich dopracowany wizerunek, doskonale pasuje do miejsca, w którym kosmetyki te możemy nabyć. Kosmetyki GALANEA dostępne są wyłącznie w aptekach.

Więcej informacji:

www.galanea.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar