Konkursy/

2011-11-09

ROZRYWKA

Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych

W dniach 14-18 listopada w klubokawiarni “Mam ochotę...” odbędą się pokazy filmów animowanych, zorganizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Lalek i animacji filmowych dla Dorosłych "Lalka też człowiek".


Festiwal to pokazy teatralne, pokazy animacji, warsztaty animacji dla dzieci i dorosłych, wystawy oraz koncerty. Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce skierowane do widza dorosłego. Celem festiwalu "Lalka też człowiek", od początku jego powstania, jest uświadamianie odbiorcy, że sztuka animacji jest jednym z języków sztuki, a teatr lalkowy i filmy animowane nie są zarezerwowane dla młodszej części publiczności. W programie pokazów, które będziemy mieli okazję zobaczyć w “Mam ochotę...” zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone na 4. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych "Animator" - z Norwegii, Szwajcarii oraz Francji a jednym z głównych punktów będzie dzień z animacją Białoruską z wytwórni “Belarusfilm”. Zobaczymy także filmy powstałe w ramach warsztatu filmu animowanego "Dziecięca Wytwórnia Filmowa".

Szczegółowy program:

14 listopada (poniedziałek) godz. 19.00  
Filmy wytwórni SHENKAR-Izrael - filmy dyplomowe z roku akademickiego 2010/2011 zrealizowane w ramach programu Ilustracji i Animacji na Katedrze Komunikacji Wizualnej Shenkar College of Engineering and Design, której dyrektorem jest prof. Itamar Daube.

15 listopada  (wtorek) godz.19.00  
Filmy MFFA ANIMATOR (www.animator-festival.com)
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to największy i najciekawszy międzynarodowy festiwal filmu animowanego w Polsce.
ANIMATOR 2011:
– „BAKA!!” reż. Immanuel Wagner, Szwajcaria, 2010, 7'34" -> II NAGRODA – SREBRNY PEGAZ  
– „CROSSED SILD” reż. Lea Vidaković, Ivana Bošnjak, Norwegia, 2010, 12'16" – III NAGRODA – BRĄZOWY PEGAZ
– „CHRONIQUES DE LA POISSE" („BEZ HAPPY ENDU”) reż. Osman Cerfon, Francja, 2010, 6'17" – NAGRODA SPECJALNA
– „SINNA MANN” („GNIEWNY CZŁOWIEK“) reż. Anita Killi, Norwegia, 2009, 20' – GRAND PRIX – ZŁOTY PEGAZ, NAGRODA PUBLICZNOŚCI

16 listopada (środa) godz. 19.00  
Filmy Korea-Seul – filmy animowane nagrodzone na CINDI (Cinema Digital Soeul Film Festival) na przestrzeni ostatnich lat.

– ENTERING THE MIND THROUGH THE MOUTH (WCHODZIMY DO UMYSLU PRZEZ USTA), directed by CHOI Jin-sung, South Korea, 2009, 23 min
– A PURPLE MAN,(CZŁOWIEK FIOLETOWY) directed by Hyungkee Lee, Jin Ho Ryu, Jin Young Yoo, Sungho Park, Tak Hoon Kim,Tekn Kim, South Korea, 13 min, 2010
– A Piece of Paper (Kawałek papieru) directed by Minji Kang, South Korea, 11 min, 2007

18 listopada (piątek) godz. 19.00
Filmy DWF
Dziecięca Wytwórnia Filmowa / Galeria Entropia / Wrocław
PROGRAM RETROSPEKTYWY LALKOWEJ 1986 -2011
– TEATR CIENI. Opowieść o rybaku  /  SHADE THEATRE. Story about Fisherman
realizacja grupowa DWF; muzyka: "Małe Instrumenty"; opieka artystyczna: Alicja Jodko
13'40"; DWF 1986-2009  poklatkowa na taśmie 16mm / frame by frame on 16mm
– WOJNA GRZYBÓW Z MUCHAMI  /  WAR OF MUSHROOMS WITH FLIES
pomysł wg wiersza Jana Brzechwy "Grzyby"/dekoracje/animacja: Jacek Wotaś; opieka artystyczna: Alicja Jodko;08'20; DWF 1992 lalka / puppets    
–  ZERWAŁ SIĘ PIES!!! / DOG ON THE LOOSE!!!
pomysł/dekoracje/animacja: Jadzia Haratym (1999); muzyka: "Małe Instrumenty"; montaż i opieka artystyczna: Alicja Jodko;01'00"; DWF 2009 wycinanka / flats or cutout
–  SPACEREK III albo o pochodzeniu jamników  / LITTLE WALK - The Origin of Dachshund
pomysł/dekoracje/animacja: Ola Popińska (1993); muzyka: "Małe Instrumenty"; montaż i opieka artystyczna: Alicja Jodko;
01'05"; DWF 2008  mieszana: plastelina i wycinanka / mixed: flats and clay
– Grześ  /  Gregory
realizacja grupowa DWF: Emil Baran, Ewa Grzeszczak, Michał Jodko, Paweł Machalski, Janek Tarnowski; montaż i opieka artystyczna: Alicja Jodko; 02'30; DWF 2002
mieszana: plastelina, malowanie i kreskówka / mixed: clay, painting and drawing on paper
– Świeżo malowane  /Wet paint / Just painted
director/script/decore/animation: Mieszko Karnas; sound: DWF, editing/art care: Alicja Jodko;     03’10”; DWF 2004 lalka / puppets (clay animation)
– Bałwany  / Dotty snowmen
director/script/decore/animation: Aleksandra Popińska (1993); sound: DWF, editing/art care: Alicja Jodko;  02’05”; DWF 2004 lalka / puppets
– CZADOWY PREZENT / TERRIFIC GIFT
pomysł/dekoracje/animacja: Linda Jednacz (1997); muzyka: "Małe Instrumenty"; montaż i opieka artystyczna: Alicja Jodko; 01'30"; DWF 2009 wycinanka / flats or cutout
– Nie śmiecić! / TAKE OUT THE GARBAGE!
pomysł/dekoracje/animacja: Michał Boreczek (2000); muzyka: "Małe Instrumenty"; montaż i opieka artystyczna: Alicja Jodko; 01'30"; DWF 2008wycinanka / flats or cutout
– Koszmarna noc  / Nightmarish Night
director/script/decore/animation: Michał Jodko (1991); sound: DWF, editing/art care: Alicja Jodko;  04’10”; DWF 2004 lalka / puppets
– Uwaga!!! Wypadki!!!  / Attention!!! Accidents!!!
director/script/decore/animation: Karol Mróz (1991); sound: Karol Mróz, editing/art care: Alicja Jodko;
00’50”; DWF 2004 obiekt i lalka / object and puppet animation
– POTWÓR MARNOTRAWNY / Prodigal Monster
director/script/decore/animation: Emil Baran (1991); sound: DWF, editing/art care: Alicja Jodko;    01’00”; DWF 2005 plastelinowa lalka / clay puppets
– Katastrofa Pompei  /Catastrophe of Pompei
director/script/decore/animation:Mieszko Karnas (1993); sound: DWF, music/editing/art care: Alicja Jodko;01’00”; DWF 2005 wycinanka / flats
– Historia stara jak świat  / History as old as the hills
director/script/decore/animation: Jan Popiński(1995); music:Michał Jodko;  editing/art care: Alicja Jodko;  03'20'' ;   DWF 2007 wycinanka / flats
–  Skrócona historya świata z gliny  /  Short History of the World of Clay
group realization: Emil Baran (1991), Paweł Charusta (1993), Mikołaj Golema (1993), Dorota Jodko (1994), Mieszko Karnas (1993), Arkadiusz (1995) and Karol Mróz (1991), Ola (1991), Małgorzata (1997) and Janek (1995) Popiński; sound: DWF, editing/artistic&technical supervision: Alicja i Mariusz Jodko;
01’00”; DWF 2005 relief w glinie / relief / object imprints in clay surface
– IQ  / IQ
director/script/decore/animation: Dorota Jodko (1994); voices: Wojciech Pomorski, Mikołaj Golema; sound: DWF, music/editing/art care: Alicja Jodko; 02'40”; DWF 2006 wycinanka / flats
– PAWEŁ I GAWEŁ  /  PAUL AND GAVEL
gropup realization/ text by count Alexander Fredro read by:Mieszko Karnas /narrator/, Paweł Charusta /Paul/, Mikłaj Golema /Gavel/; set: Mieszko Karnas, Aleksandra Popińska, Karol Mróz, DWF; animation: Mieszko Karnas, Arkadiusz i Karol Mróz, Dorota Jodko, Aleksandra i Jan Ppińscy, Paweł Charusta; music:Irena Jagiełka /trampet/; editing/art care: Alicja Jodko;
04'30" , DWF 2005 wycinanka, obiekty / flats, object animation
– MENU / MENU
pomysł/dekoracje/animacja: Małgosia Popińska (1997); dźwięki: Ignacy Pochodyła, Michał Szubiński; muzyka: Małe Instrumenty; montaż / opieka artystyczna i techniczna: Alicja Jodko i Mariusz Jodko; 03'30'',  210 sec.; DWF 2011płaska plastelina / flat plasticine genre: Aesop-style fable
– WYBÓR OSŁA / DONKEY'S CHOICE
director/script/decore/animation: Aleksandra Popińska (1993); text by count Alexander Fredro read by: Aleksandra Popińska, Dorota Jodko; sound: DWF, editing/art care: Alicja Jodko; 02'10' ; DWF 2006 lalka / puppets
– SPACEREK II – w stylu Robina  /   Little Walk – just like Robin Hood
director/script/decore/animation: Aleksandra Popińska (1993); music:Michał Jodko; editing/art care: Alicja Jodko; 01'40'' ;  DWF 2007   gięty drut    /  bent wire
– WOJNA ZŁOMIARZY / SCRAP RAIDERS
pomysł/dekoracje/animacja: Mikołaj Golema (1993); pomoc przy dekoracjach: Andrzej Jarodzki; muzyka: Małe Instrumenty; montaż/opieka artystyczna i techniczna: Alicja i Mariusz Jodko;  9'10'',  546 sec.; DWF 2010 lalka / puppets
idea/decore/animation: MG; decore with help of AJ; music: MI; editing/artistic supervision: AJ; technical supervision: MJ;
genre: sociopatic moral ballet
technique: stop motion puppet animation

18 listopada (piątek) godz. 20.30
Wytwórnia filmowa “Belarusfilm”

– THE BIRDIE / Ptaszek
10 min.Directed by/ Reżyseria Alexander Lenkin Artist/ Animacja S. Speransky
– PAPER PATTERNS/ WYCINANKI
7 min Director/ Reżyseria M. Tumelja Artists/animacja A Emeljanova, M. Tumelja
–  A FOX AND A CRANE /  LIS I ŻURAW
10 min, Director / Reż. Vladimir Petkevich Artist/ Animacja A.Emeljanova
– THE BELORUSSIAN PROVERBS / BIAŁORUSKIE PRZYSŁOWIA
– THE ANCIENT STORY ABOUT LIFE, LOVE AND OTHER MIRACLES/ DAWNA OPOWIEŚĆ O ŻYCIU, MIŁOŚCI I INNYCH CUDACH
– LEGEND ABOUT LADY GODIVA/ LEGENDA O LADY – GODIVIEFAIRY TALES OF THE OLD PIANO/ BAŚNIE STAREGO FORTEPIANU


Pokazy animacji w ramach 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych, 14-18.11.2011, godz. 19.00, Wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc. Szczegóły i program wkrótce na stronie www.lalkatezczlowiek.eu, Klubokawiarnia “Mam ochotę...”, ul. Grójecka 75.

 

Komentarze (1)

sylvana (2011-11-09 23:09:34)
myślę,że warto się wybrać
zapowiada się ciekawy tydzień 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar