2011-09-02

Włosy

Sposoby radzenia sobie z wypadaniem włosów

Nadmierne wypadnie włosów nie jest wyłącznie problemem natury estetycznej. Oczywiście wywiera ono znaczący wpływ na wygląd zewnętrzny dotkniętej tym rodzajem dolegliwości osoby, niemniej jednak warto zdawać sobie sprawę z faktu, że w praktyce łysienie jest po prostu jednym z rodzajów chorób dotykających okolic skóry głowy.

                                                                                                                                  
                                                                                                         fot. Błażejczyk Danuta


Sam proces łysienia nie pozostaje również obojętny w kwestii wypływu na psychikę pacjenta.  Osoby zmagające się z problemem łysienia właśnie, niejednokrotnie zostają zdane same na siebie, gdyż w oczach nawet ludzi im bliskich, utrata włosów nie jest postrzegana w kategoriach choroby. Tym samym nierzadko problem bywa po prostu bagatelizowany. Wówczas ludzie ci zaczynają zamykać się w sobie, odcinają od otoczenia, a tym samym mogą zapadać na choroby takie jak między innymi depresja. Aby nie dopuścić do tego rodzaju sytuacji, należy jak najszybciej rozpocząć walkę z chorobą. A jakie – spośród dostępnych w chwili obecnej na rynku produktów – są najczęściej wybierane przez pacjentów? Czy w praktyce rzeczywiście są one w stanie przynieść obiecywane rezultaty? A może istnieją inne, sprawdzone i godne polecenia metody, na wyeliminowanie problemu łysienia?

Kosmetyki z drogerii
Zdecydowana większość osób zmagająca się z nadmierną utratą włosów, w celu eliminacji problemu, sięga po produkty ogólnodostępne takie jak między innymi szampony. Niemniej jednak po zakupie może okazać się, że nawet systematyczne stosowanie preparatu, nie przyniesie założonych przez nas rezultatów. Dzieje się tak z tej przyczyny, że ten typ produktów ma z reguły na celu tylko i wyłącznie przygotowanie skóry głowy do dalszej kuracji hamującej wypadanie włosów. Szampon sam w sobie nie dość, że nie przyczyni się do ponownego odrostu włosów, to z reguły nawet nie zahamuje procesu nadmiernej utraty kosmyków. Pacjent potrzebować będzie więc kolejnego produktu, którego stosowanie będzie miało na celu właśnie uzyskanie powyżej wspomnianych rezultatów. Wówczas sięga on więc z reguły po różnego rodzaju lotiony, maski, odżywki czy toniki, a kiedy te nie przynoszą pożądanych efektów – skoncentrowane ampułki i innego rodzaju kuracje, których działanie może okazać się dokładnie takie samo jak wcześniej stosowanych preparatów.

Lepsze, bo z apteki?
Z reguły w chwili, kiedy stosowane, wyżej omówione produkty w żadnym razie nie przyczyniły się do polepszenia efektu wizualnego włosów, większość osób decyduje się na zakup tak zwanych „preparatów specjalistycznych” dostępnych w aptekach. Naturalnie zakup tego rodzaju środków nie jest związany z koniecznością posiadania recepty. Z całą pewnością tym, co wyróżnia preparaty specjalistyczne jest ich… wysoka cena. Jednak, z myślą o możliwych do uzyskania rezultatach po zastosowaniu środka, także wysoką cenę jesteśmy w stanie jakoś „przełknąć”. Niestety, jak się to okazuje w większości przypadków, także preparaty zakupione w aptece nie są w stanie zwrócić nam raz utraconych kosmyków włosów. Rezultaty terapii jakie są otrzymywane polegają z reguły na zahamowaniu nadmiernego wypadania włosów, a i ten efekt uzależniony jest od długotrwałego i systematycznego stosowania zakupionego preparatu. Warto dodać, że jedno opakowanie leczniczego środka to dopiero początek wydatków, zwłaszcza w momencie, kiedy okazuje się, że buteleczka wystarczyła nam na dwa tygodnie, a uzyskanie rezultatów działania producent obiecuje nam po upływie minimum pół roku czasu.

Bezpieczne, trwałe i efektywne, czyli rezultaty zastosowania metody Implant Micro Derme 2 Gen
Czy w takim razie nie istnieje metoda, dzięki której pacjenci poczują się wreszcie usatysfakcjonowani wyglądem swoje nowej fryzury? Czy jedynym, rozsądnym wyjście z tej skomplikowanej sytuacji będzie bolesna i mogąca nieść ze sobą powikłania, transplantacja włosów? Ależ skąd, oczywiście, że nie! Z pomocą przychodzi bowiem pacjentom Klinika Włosa Handsome Men i stosowana w niej metoda IMD2G, czyli Implant Micro Derme 2 Gen. A na czym polega zastosowanie techniki Implant Micro Derme 2 Gen? Omawiana metoda oparta została na niezwykle precyzyjnym, ręcznym wszczepianiu wybranych uprzednio przez pacjenta włosów, w specjalny materiał określany mianem mikroskóry. Następnie ten cienki na wzór pergaminu materiał jest przymocowywany do głowy pacjenta w taki sposób, że zespala się on ze skórą głowy pod wpływem temperatury ciała. Mikroskóra posiada specjalne pory, które pozwalają oddychać naturalnej skórze głowy, a poza tym nie powoduje żadnych alergii czy podrażnień. Co istotne to fakt, że omawiany materiał jest bezbarwny, niewidoczny, a więc w pełni dyskretny. Nikt nie zauważy więc, że na głowie przeprowadzany był jakikolwiek zabieg.

Rezultaty
Nie istnieje ryzyko, że uzyskane, wizualne rezultaty zabiegu nie będą dla pacjenta satysfakcjonujące. Wybór nowych włosów następuje bowiem jeszcze przed zabiegiem, a sam styl uczesania dobierany jest według indywidualnych potrzeb i preferencji.  Poza tym – zarówno do dyspozycji mężczyzn jak i kobiet – oddane zostały nowoczesne technologie umożliwiające uzyskanie wręcz wymarzonej fryzury. Przykładowo; jeśli marzysz o włosach, na których utrzyma się każdy rodzaj fryzury, to warto zdecydować się na metodę HairMotion. Jeśli wolisz podążać za nowoczesnymi trendami i zafundować włosom modny efekt odrostu, to polecamy technikę Root Color. Dla osób marzących o gęstej grzywce idealny wyborem będzie natomiast wariant DreamLine, zaś dla tych z nas, którzy nie chcą już wybierać pomiędzy soczystym kolorem kosmyków, a wyraźnymi pasemkami opracowano technikę Diamond Contrast.

Klinika Handsome Men specjalizuje się w leczeniu problemów łysienia, wypadania włosów a także przedłużania i zagęszczania włosów. Z usług Kliniki korzysta wiele osób których włosy nie spełniają oczekiwań. Należą do nich również gwiazdy znane z okładek gazet lub ekranów telewizorów tj. znana z dubbingu do „Pszczółki Maji” Ewa Złotowska, piosenkarki Ewa Kuklińska czy Danuta Błażejczyk.

Materiał został przygotowany przez Klinikę Handsome Men www.handsomemen.pl 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar