2011-08-25

TECHNOLOGIA

Polka kobietą mobilną

Jabra, wiodąca marka innowacyjnych zestawów słuchawkowych, przedstawia najnowsze rozwiązania technologiczne, które ułatwiają codzienne efektywne łączenie obowiązków domowych i zawodowych.



Spotkania służbowe, gotowanie, prezentacje, zmywanie, opracowywanie ważnych dokumentów, sprzątanie to jedynie namiastka obowiązków, z jakimi codziennie muszą uporać się aktywne zawodowo kobiety. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS w 2010, aż 69% Polek narzeka na brak wolnego czasu.

Przyczyny mającej istotny wpływ na odczuwalny brak wolnej chwili wśród Polek  z pewnością możemy upatrywać w łączeniu przez nie obowiązków domowych i służbowych. Raport zrealizowany w 2009 roku przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w ramach projektu społecznego „Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn” ukazuje dysproporcje w czasie, jaki na prace domowe poświęca każda z grup. Kobiety na zajmowaniu się domem spędzają 20,4 godz. tygodniowo, co daje
o 8 godzin więcej niż w przypadku mężczyzn i stanowi cały dzień roboczy.  

 „Łączenie obowiązków domowych i służbowych wymusza na kobiecie potrzebę bycia mobilną. W ciągu jednego dnia musi zmieniać swoje role, od troskliwej mamy po wymagającą panią prezes. Dlatego, aby usprawnić realizację codziennych spraw i znaleźć także chwilę wyłącznie dla siebie, warto korzystać z udogodnień technologicznych, które dają więcej swobody w codziennych działaniach oraz pomagają zaoszczędzić czas” – radzi Natasa Peric, Marketing Manager marki Jabra na Środkowo – Wschodnią Europę.  Z raportu wynika również, że pracodawcy nie podejmują działań w celu ułatwienia pracownikom realizowania się na obu polach. 53% ankietowanych nie spotkało się
z jakimikolwiek udogodnieniami w tym zakresie.

„Nowoczesne narzędzia pracy takie jak zestawy słuchawkowe, funkcjonujące w ramach komunikacji zintegrowanej to doskonała szansa zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Dzięki zastosowaniu tego typu urządzeń, przy zaangażowaniu stosunkowo niedużych kosztów można szybko usprawnić pracę i komunikację wewnątrz firmy. Pracownicy nie są uwiązani do biurka. W zależności od potrzeb mogą pracować w domu, w terenie albo w swoim biurze, tak samo efektywnie, a może nawet bardziej” – mówi Natasa Peric.

Inwestycja w innowacyjne rozwiązania IT to istotny krok nie tylko w kierunku zwiększenia efektywności wykonywanych obowiązków, ale również sposób na zacieśnianie relacji pracownik – pracodawca. Świadomość zrozumienia także dla obowiązków wynikających z życia rodzinnego i podejmowanie tego typu inicjatyw, wpływa na znaczny wzrost zaangażowania pracownika w wykonywane zadania oraz na jego motywację i satysfakcję z pracy.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar