Diky

2011-08-11

ROZRYWKA

Kolejne seryjne morderstwa troskliwego ojca

Tagi: film, serial
Kanał 13th Street Universal zaprasza na najnowszy, nieemitowany w Polsce, piąty sezon kontrowersyjnego, krwawego serialu Dexter.  Najbardziej znany morderca wszechczasów w roli samotnego ojca już od 1 września.

Zakończenie sezonu czwartego zaskoczyło nie tylko widzów, ale także aktorów serialu.  Michael C. Hall grający postać głównego bohatera wyznał: Te strony scenariusza, które dotyczyły zakończenia widzieli jedynie ci, którzy byli w trakcie jej kręcenia. Reszta, mogła przeczytać scenariusz z fałszywą wersją końca tego sezonu. Wszystko miało atmosferę sekretu, a finałowy odcinek opisywany był  w prasie jako najbardziej zaskakująca śmierć w historii telewizji. Ukochana żona Dextera Morgana - Rita została zamordowana przez Trinity Killera na oczach ich małego syna. Leżąca w wannie wypełnionej krwią kobieta została odnaleziona przez Dextera. To przyniosło mu dodatkowe kłopoty, bo cień podejrzenia padł także na niego. Na dodatek Dexter zaczyna obawiać się, że to traumatyczne przeżycie odciśnie swoje piętno na malutkim Harrisonie.  Czy znaleziony w kałuży krwi matki, chłopiec pójdzie w ślady ojca, który także jako małe dziecko widział śmierć swojej mamy? To pytanie zaprząta myśli Dextera coraz częściej.

Po sukcesie poprzednich sezonów, producenci piątej części Dextera nie spoczęli na laurach. Nowa pasażerka „na mrocznym statku Dextera” oraz kolejne podejrzenia skierowane na głównego bohatera wzbudzają atmosferę niepokoju i napięcia. Dodatkowym atutem tej serii jest pokazanie nowego oblicza bezwzględnego seryjnego mordercy Dextera Morgana. Po wielkiej traumie związanej ze śmiercią Rity, przez dłuższy czas nie może on dojść do siebie. Jest rozbity i zrezygnowany. Czy w tym stanie nadal może być skutecznym mordercą, który nie popełnia błędów? Kochający dzieci samotny ojciec musi pogodzić pracę w laboratorium policyjnym z niecodziennym hobby i wychowaniem trójki dzieci.

Poszukiwanie niani  dla Harrisona okaże się zadaniem godnym najlepszych i najskuteczniejszych śledczych, a ponowne zamieszkanie w domu, w którym zamordowano Ritę będzie przykrym doświadczeniem dla całej rodziny.

Dexter być może w końcu odnajdzie kobietę, która zaakceptuje jego ciemną stronę i nie zostanie jedną z jego ofiar… a na policyjnym horyzoncie pojawi się sprawa seryjnych morderstw kobiet, którą rodzeństwo Morganów bardzo się zainteresuje. Czy nie wejdą sobie w drogę podczas dochodzenia?  Nie jest to pewne, ale przecież w tej rodzinie brat jest zawsze o krok dalej od siostry.

Piąty sezon serialu Dexter, już 1 września o godzinie 22:00.
Tylko na kanale 13th Street Universal.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar