2011-08-06

DEKORACJA WNĘTRZ

Pełen kolorów świat Amazonii

Amazonia - to nazwa nowej, ekstrawaganckiej kolekcji Villeroy & Boch, która została zainspirowana fantastycznym i barwnym światem Amazonii. W XVIII i pierwszej połowie XIX wieku tacy podróżnicy, jak: Alexander von Humboldt czy Charles Darwin rozpoczęli okres intensywnego osiedlania na terenach Środkowej i Południowej Ameryki. Ówcześni Europejczycy, którzy przybywali na te ziemie, chcieli zbadać lokalną faunę i florę.


Byli tak zafascynowani różnorodnym i kolorowym światem amazońskiej przyrody, że Amerykę Środkową zaczęto utożsamiać ze swoistego rodzaju botanicznym i zoologicznym rajem. Mało tego; kolorowe kwiaty, bujna roślinność i mnogość egzotycznych gatunków zwierząt przeniknęły nawet do kultury europejskiej. Do dzisiaj są bardzo popularne, przedstawia się je w dziełach sztuki i wykorzystuje jako motywy zdobień na przedmiotach dekoracyjnych.

Idąc tym tropem, Villeroy & Boch stworzył specjalną kolekcję porcelany, która z powodzeniem może stać się niepowtarzalnym prezentem dla bliskich osób. Tradycyjne, egzotyczne motywy, głęboko zakorzenione w europejskiej tradycji malowanej porcelany, doczekały się współczesnej interpretacji i zostały przeniesione na porcelanowe elementy nowej kolekcji Villeroy & Boch. Produkty z kolekcji Amazonia są wykonane z najwyższej jakości porcelany: Bone Premium. Każdy element kolekcji opowiada swoją własną, niepowtarzalną historię, a jednocześnie prezentuje wyszukaną kompozycję przedstawiającą królestwo amazońskich zwierząt i roślin.

Motywy są doskonałe i perfekcyjnie wykonane, w naturalny sposób oddają piękno wielobarwnej przyrody. Zostały odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach, ponieważ pracę nad kolekcją poprzedzono szeroko zakrojonymi badaniami zwierząt i roślin wybranych do kolekcji. Piękne kolibry i kolorowe motyle Heliconius, hipnotyzujące niebieskie kwiaty Passiflory, żółte orchidee i czerwone kwiaty krzewu Calliandra są namalowane tak wyraziście w swoich barwach i natężeniu, że wydają się niemal trójwymiarowe.

Natura jako trend interpretowany w sposób odważny i pasjonujący

Kolekcja Amazonia interpretuje naturę w bardzo głęboki i pasjonujący sposób: pokazuje jej bogactwo kolorów i obfitość w całej okazałości. Coraz częściej w nowoczesnych domach pojawiają się motywy przyrodnicze: bujna roślinność lub wielobarwne kwiaty w dużych pojemnikach; kwiatowe nadruki na tkaninach, zasłonach, poduszkach i narzutach, obrazy i fotografie z egzotycznymi zwierzętami i roślinami. Wyraźnie widać, że mamy potrzebę przenoszenia skarbów natury do naszych czterech ścian. Amazonia spełnia to życzenie w sposób dostępny i przyjazny. Pełna gama dekorów tej kolekcji jest bardzo elegancka i delikatna, a umiarkowane i pomysłowo umieszczone złote elementy na-pełniają kolekcję dodatkowym powiewem świeżości.

Pojedyncze „klejnoty” kolekcji główną atrakcją na stole

Seria Amazonia zawiera produkty, których kształty, z technicznego punktu widzenia, zostały wykreowane i stworzone od podstaw, równolegle z pojedynczymi elementami udanej kolekcji Modern Grace. Ich style zostały jednak zupełnie zróżnicowane poprzez złożoną dekorację.

Kolekcja zawiera w sobie trzy rozmiary kanciastych talerzy, które mogą być traktowane jako samodzielne dekoracje lub stylowe prezenty. Mogą również spełniać rolę oryginalnego, odważnego akcentu na stole nakrytym elegancką, nowoczesną, śnieżnobiałą kolekcją zastawy stołowej Modern Grace. Nowe, rzeźbione elementy kolekcji dodatkowo mogą wzbogacić aranżację stołu: bogate misy w trzech rozmiarach, w kształcie liści, można idealnie ułożyć na talerzach. Wszystkie przedstawione powyżej elementy  naturalnie łączą się ze sztućcami oraz szklankami z kolekcji Modern Grace. Ekskluzywne filiżanki do espresso i spodki wieńczą dzieło.

Nie ma znaczenia, czy wybierzemy jeden dekoracyjny „klejnot” z kolekcji Amazonia, czy w sposób nowatorski i nietypowy ustawimy wszystkie elementy na stole – harmonijne formy i spektakularne kolory kolekcji Amazonia idealnie dopasują się do każdego wnętrza – zarówno tradycyjnego jak i nowoczesnego.

Informacja produktowa:
  • Porcelna najwyższej jakości Premium Bone Porcelain
  • Dekorowane techniką litograficzną
  • Można myć w zmywarce
  • Sprzedawane w osobno lub w zestawach prezentowych

 

Komentarze (1)

NekropolisQueen (2011-09-02 21:58:00)
śliczna
Ta porcelana jest prześliczna a te malunki niesamowite:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar