2011-08-02

ROZRYWKA

Freddie Mercury w Club TV

Tagi: film, muzyka
Nagrodzony statuetką Emmy serial Biografie prezentuje sylwetki najciekawszych osobowości świata – począwszy od przywódców państw, których nazwiska pojawiają się w nagłówkach serwisów informacyjnych, aż po największe gwiazdy Hollywood. Tym razem zobaczymy sylwetkę zespołu Queen.


W sierpniu 2011 bohaterami opowieści będą znani skandaliści. Już 6 sierpnia zapraszamy do Club TV na odcinek Biografii poświęcony legendarnemu wokaliście grupy Queen.

6 sierpnia 2011, Biografie: Freddie Mercury
Legendarny wokalista grupy Queen Freddie Mercury na zawsze zapisał się w historii współczesnego rocka jako autor i wykonawca kilku z najbardziej kultowych przebojów zespołu, takich jak: „Killer Queen", „We Are the Champions" czy „Crazy Little Thing Called Love”. Freddie urodził się na Zanzibarze, w rodzinie Parsów, a wychował w Indiach. „Queen” i jej członkowie sprzedali łącznie tyle płyt, że mogą konkurować na tym polu z Beatlesami. Wyjątkowy, czterooktawowy głos Freddiego był głównym czynnikiem sukcesu zespołu. Mercury zmarł na AIDS pod koniec 1991 r., w niecałe 24 godziny po tym, jak publicznie poinformował o swojej chorobie.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar