2011-07-06

KSIĄŻKA

Książka 1920. Wojna i Miłość

Książka 1920. Wojna i Miłość to zapis powstawania serialu w reżyserii Macieja Migasa, ukazującego wojnę oraz ważne fakty historyczne i obyczajowe sprzed 90 lat. Książka Wydawnictwa G+J przedstawia wszystko to, czego nie zobaczyliśmy na ekranie – historię powstawania scenariusza  i produkcji, wrażenia aktorów, opisy scen i ogromne emocje, jakie towarzyszyły twórcom tego wyjątkowego serialu, który zdobył ogromną popularność wśród publiczności.

Historia przedstawiona w produkcji telewizyjnej rozpoczyna się latem 1918 roku. Po licznych przygodach   w obozie internowania, gdzieś na terenie Rosji pogrążonej w rewolucyjnym chaosie, spotyka się trzech młodych oficerów, każdy z innego zaboru.  Wszyscy, choć z różnych powodów, wstępują do polskiego wojska. Kiedy zaczynają realizować swoje plany, stają w obliczu kolejnej wojny. Jak potoczą się ich losy?

Jedną z najtrudniejszych dla mnie scen było okrutne przesłuchanie, gdy mój bohater został brutalnie skatowany przez bolszewików. Podłoga zabytkowej cerkwi, w której powstała część zdjęć, była cała czerwona. Byliśmy wszyscy bardzo zmęczeni, czasami na granicy wytrzymałości. Były momenty, w których zapominałem, że jestem na planie zdjęciowym – wyznaje w książce Kuba Wesołowski, odtwórca roli Bronka, jednego z głównych bohaterów.

Książka 1920. Wojna i Miłość to wyjątkowa propozycja Wydawnictwa G+J. Oprócz prezentacji serialu i szczegółowego opisu postaci, znajdziemy tu również zbiór wywiadów z jego twórcami. Jest to doskonały wstęp zarówno dla tych, którzy nie widzieli jeszcze serialu, jak i dla tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat produkcji obrazu.
Patron medialny: TVP Polska
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar