2011-05-11

KSIĄŻKA

Poznaj Chorwację razem z National Geographic

Z myślą o zbliżających się wakacjach Wydawnictwo National Geographic wydało przewodnik o Chorwacji, która ostatnimi laty jest coraz częściej odwiedzana przez turystów z Polski.

Chorwacja kojarzy się głównie z pięknymi plażami, czystymi wodami Adriatyku i przede wszystkim słoneczną aurą. Jednak ten kraj zachwyca także różnorodnością regionów.     
         
W Slawonii można odkryć unikatowe i malownicze mokradła, Istria to z kolei charakterystyczny półwysep pełen rzymskich ruin, a północna Dalmacja zachwyca jednym z najpiękniejszych pasm górskich w Europie. Chorwacja to także tętniący życiem Zagrzeb, wyróżniający się bogactwem zabytków Dubrownik oraz wiele malowniczych miasteczek. Nieodłącznym elementem krajobrazu chorwackiego są piękne zamki, parki krajobrazowe oraz regiony z rozległymi winnicami.

Dla osób, które lubią czynny wypoczynek istnieje możliwość zorganizowania wycieczek rowerowych, wędrówek po Górach Dynarskich czy nad wodospady na rzece Krka. Jest to także wymarzone miejsce dla żeglarzy, a urokliwe wyspy i wysepki wzdłuż wybrzeża stanowią idealne miejsce odpoczynku od zgiełku miast.

Ponadto w przewodniku znajduje się wiele praktycznych informacji, wskazówek i zwrotów    w języku chorwackim, które przydadzą się każdemu turyście. Zdjęcia i mapy ułatwią lepszą orientację w terenie i przygotowanie tras zwiedzania. Chorwacja jest dostępna dla wszystkich, zarówno dla wielbicieli przyrody, miłośników plażowania jak i pasjonatów historii. Nic dziwnego, że staje się coraz częściej odwiedzanym krajem. Prezentowany przewodnik po Chorwacji to niezastąpiony towarzysz podróży.

***
Rudolf Abraham – autor wielu tekstów poświęconych turystyce. Często odwiedza Chorwację, a jego miłość do podróżowania zawiodła go także do wielu innych regionów świata, takich jak: Azja Środkowa i Patagonia. Ponadto jest fotografikiem, który uwielbia przyrodę.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar