2011-05-01

DEKORACJA WNĘTRZ

Dzień Matki w królewskiej oprawie

Dla swojej mamy często na zawsze pozostajemy małym księciem lub ukochaną księżniczką.  Przez długie lata możemy liczyć na jej pomoc, ciepłe słowo i pyszne, domowe obiady. W Dzień Matki powinniśmy zatem zrobić wszystko, by to ona poczuła się jak królowa. Na przykład zaprosić ją na uroczystą kolację podaną na królewskiej porcelanie lub jako piękny prezent ofiarować jej zestaw obiadowy Yvonne z Zakładów Porcelany „Ćmielów”. W końcu na ćmielowskiej porcelanie jada sama Elżbieta II.


Z miłością i z szacunkiem
Mama zawsze znajdowała dla nas czas, podsunęła dobrą radę, podała coś smacznego. Jej starania potrafimy docenić często dopiero wtedy, gdy sami wkroczymy w dorosłe, samodzielne życie. Wówczas najbardziej zaczynamy tęsknić za jej obecnością i domowymi obiadami. Wielu z nas, wybierając się w odwiedziny do mamy - nawet w dniu jej święta - zastanawia się, jakim specjałem zaskoczy nas tym razem. Warto jednak postarać się, by choć raz w roku te role się odwróciły: zamiast  przychodzić na gotowe, zaproś swoją Mamę na uroczystą kolację na szlachetnej porcelanie Yvonne. W ten sposób doskonale wyrazisz nie tylko ciepłe uczucia, ale także wdzięczność i szacunek dla jej wieloletniej troski.

Jak Królowa Angielska
W Dzień Matki możemy również zaskoczyć naszą Mamę pięknym stylowym prezentem, jakim jest szlachetna porcelana.   Klasyczne piękno, unikalny design i wysoka jakość wyrobów z Ćmielowa są znane naszym mamom od lat.  Zresztą, nie tylko im, bo nawet sama Elżbieta II otrzymała w darze zestaw obiadowy z Zakładów Porcelany „Ćmielów”. Ofiarowując swojej mamie serwis Yvonne, dasz jej więc odczuć, że zasługuje ona na taki sam szacunek i luksus, jak prawdziwa królowa.

Dbając o szyk i styl, nie należy  jednak zapominać o tym, do kogo ma trafić nasz upominek  - w końcu mama to jedna z najbliższych osób na świecie.  - Wybierając porcelanowy serwis, powinniśmy znaleźć taki, który prócz elegancji, skrywa w sobie ciepło rodzinnego domu – radzi architekt i dekorator wnętrz, Małgorzata Muchalska. – Dlatego prócz walorów estetycznych, ważna jest też jego funkcjonalność. W końcu możemy się spodziewać, że nasza mama nie tylko od święta będzie chciała zaprosić nas na domowy obiad.

Ciepło, rodzinnie, Yvonne
Połączeniem wytwornego stylu i codziennej użyteczności, jest właśnie serwis obiadowy Yvonne, w romantycznej dekoracji „Kornelia”.  - Srebrzysta lamówka nadaje naczyniom szlachetności, a subtelny  roślinny ornament tchnie w nie lekko melancholijny charakter. Pozorna prostota i regularność kształtów podkreślają z kolei funkcjonalność serwisu - ocenia Małgorzata Muchalska.

 – Tradycyjny kształt i subtelne zdobienia sprawiają, że zestaw Yvonne jest wybierany przez osoby, które chcą, by ich codzienne posiłki zyskały na wytworności – dodaje Joanna Niedziela, Dyrektor Handlowy ZPĆ. Atmosferę domowego ciepłe tworzą też pękate imbryczki, sosjerki i wazy, będące obietnicą całej masy smakowitych specjałów, których zawsze starczy dla wszystkich. Zupełnie jak przy rodzinnym stole.


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar