2011-04-11

ROZRYWKA

Zone Reality przedstawia: SZPIEG

Historia ośmiu śmiałków, którzy porzucają swoje dotychczasowe życie, przyjmują nowe tożsamości i wcielają się w rolę szpiegów.


Chcąc zostać szpiegiem, należy trzymać się w cieniu. Presja psychologiczna jest ogromna, a trening, jaki przechodzą uczestnicy programu przypomina prawdziwe szkolenia szpiegowskie prowadzone w brytyjskim MI5 i MI6, amerykańskiej CIA czy izraelskim Mossadzie. Spośród ośmiu ochotników wybrany zostanie tylko jeden, najlepszy rekrut. Wyselekcjonowany kandydat będzie musiał przejść intensywne szkolenie prowadzone przez byłych szpiegów. Doświadczy także specjalnych szpiegowskich misji szkoleniowych, które realizowane są w rzeczywistości.

W każdym odcinku rekruci otrzymują zadania, których celem będzie doskonalenie umiejętności pracy tajnego agenta i nauka odpowiedniego nastawienia emocjonalnego. Czy wśród ochotników jest osoba, która okaże się świetnym szpiegiem?

Zapraszamy na program „Szpieg”. Premierowe odcinki emitowane będą w każdą sobotę i niedziele od 16 kwietnia od godz. 21:00, w maju o godz. 22:00.

Odcinek 1, 16 kwietnia, godz. 21:00
Ośmiu ochotników rzuca swoje dotychczasowe życie i jedzie do tajnego miejsca, gdzie ma rozpocząć się szkolenie, prowadzone przez byłych szpiegów.  Jednak śmiałkowie zostają bez ostrzeżenia wysłani na swoją pierwszą misję. To element prawdziwego szkolenia szpiegowskiego stosowanego przez Mossad w celu oceny potencjału nowych rekrutów…

Odcinek 2, 17 kwietnia, godz. 21:00
Ośmiu uczestników programu kontynuuje szkolenie. Ich instruktorzy, byli agenci CIA czy MI6, uczą ich podstawowych umiejętności, m.in.: w jaki sposób niezauważalnie wmieszać się w tłum, czy jak doskonalić swój zmysł obserwacji. Kandydaci na szpiegów rozpoczynają jak do tej pory najtrudniejszą misję. Przyda się  umiejętność perswazji, odwaga i zdolność szybkiego podejmowania decyzji: rekruci muszą dostać się do prawdziwego biura w godzinach pracy i po kryjomu sfotografować pewien dokument. Oczywiście nie mogą dać się złapać!

Odcinek 3, 23 kwietnia, godz. 21:00
Najlepsi szpiedzy w historii to osoby, które potrafiły z łatwością „wtopić się” w nowe otoczenie – czy uczestnicy programu aspirujący do miana szpiegów będą potrafili sprostać temu wyzwaniu? Zadanie jest proste – muszą przybrać nową tożsamość i przekonać wszystkich dookoła, że są tym, kim nie są... Ich instruktorzy, którzy niegdyś sami byli szpiegami, przyglądają się postępom uczestników. Nie pozostawiają żadnych wątpliwości: ten kto nie poradzi sobie z tym zadaniem, musi odejść.

Odcinek 4, 24 kwietnia, godz. 21:00
W tym tygodniu uczestnicy programu uczą się, jak zdobywać informacje i niepostrzeżenie manipulować innymi osobami. Zdobywanie poufnych informacji od recepcjonistki w hotelu, wydobycie od zupełnie nieznajomej osoby nazwiska jej pierwszej miłości – do tych zadań kandydaci na szpiegów potrzebują zarówno uroku osobistego, jak i umiejętności perswazji.

Odcinek 5, 30 kwietnia, godz. 21:00
Uczestnicy programu uczą się sztuki szpiegowania w terenie. Jeśli chcą odnieść sukces, nie mogą ani na chwilę dopuścić do głosu swoich emocji. W ostatecznym starciu muszą wykorzystać swoje umiejętności, ponieważ są skazani tylko na siebie. Ich profesjonalizm wystawiony zostanie poddany ostatecznej próbie – indywidualnej misji śledczej w Brighton. Do ostatniej chwili nie zdają sobie sprawy z tego, że ich zadanie polega na śledzeniu swoich najbliższych przyjaciół i członków rodziny. Do momentu rozpoczęcia zadania nie wiedzą, kto jest ich „ofiarą”. Jeśli teraz dopuszczą do głosu swoje emocje, narażając na szwank powodzenie całego zadania – ryzykują pożegnanie się z programem.

Odcinek 6, 1 maja, godz. 22:00
Kolejne zadanie dla kandydatów na szpiegów polega na trzydniowej obserwacji pewnej rodziny. Muszą między innymi włamać się do domu, aby zainstalować ukryte kamery i mikrofony, zamontować urządzenia monitorujące w samochodach, a także znieść trudne, wręcz spartańskie warunki życia. To zadanie przygotowano jednak tylko dla dwóch trzyosobowych zespołów. Jeden uczestnik, który zgłosi się na poranne zadanie… będzie musiał pożegnać się z programem.

Odcinek 7, 7 maja, godz. 22:00
W tym tygodniu uczestnicy programu uczą się, jak rekrutować nowych agentów, co stanowi najważniejszy aspekt pracy szpiega. Będą musieli zmanipulować zupełnie obcą osobę i przekonać ją, aby skłamała, podpisała fałszywy dokument czy wreszcie zrobiła coś ryzykownego na własny rachunek. Uczestnikom programu zostają przydzielone nowe zadania – w ciągu trzech dni próbują poznać bliżej osoby, które muszą śledzić, wikłając się w sieć kłamstw i pozorów.

Odcinek 8, 8 maja, godz. 22:00
Po upływie sześciu tygodni od rozpoczęcia szkolenia uczestnicy programu wiedzą już, że mogą na sobie polegać. Potrafią też docenić takie wartości, jak zaufanie i współpraca. Jednak nadszedł czas, że będą musieli doświadczyć najciemniejszej strony zawodu szpiega - zdrady. Tym razem dwójka z nich znalazła się „na celowniku” wewnętrznego śledztwa. Ich koledzy i koleżanki muszą zastawić pułapkę i zebrać obciążające dowody. Dla niektórych będzie to oznaczało koniec udziału w programie.

Odcinek 9, 14 maja, godz. 22:00
Szkolenie dla szpiegów dobiega końca, uczestnicy przechodzą do ostatecznej misji. Najpierw muszą zdać ostatni test – test z całkowitej lojalności wobec organizacji. Nie mogą stracić głowy w obliczu skandali seksualnych i propozycji dużych kwot pieniężnych ze strony konsultanta Maksa Clifforda. Jak każdy prawdziwy szpieg, osoba, która zdradzi swoją organizację, będzie musiała ponieść konsekwencje.

Odcinek 10, 15 maja, godz. 22:00
W programie pozostało jedynie trzech uczestników, którzy ukończyli pierwszy etap ostatniej misji. W kolejnym etapie muszą wykorzystać w trudnych i nieprzyjaznych warunkach wszystko to, czego nauczyli się do tej pory. Nie mogą już polegać na swoich instruktorach. Nie mają też pewności, czy mogą ufać sobie nawzajem. Muszą ukończyć zadanie i nie dać się zdemaskować przez przełożonych czy śledzone osoby. Zwycięzca może być tylko jeden. Kto nim zostanie?

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar