2011-04-03

Oczy

Będziemy widzieć lepiej dzięki najnowocześniejszym technologiom

Zastosowanie nanotechnologii, wykorzystanie wiązki plazmy i testy wytrzymałościowe, trwające nawet do 16 godzin – to nie etapy budowy statku kosmicznego. To przygotowania do wprowadzenia na rynek soczewek z nowoczesną powłoką antyrefleksyjną, dzięki której wydłuża się czas użytkowania okularów oraz ulega poprawie komfort widzenia.

 
Nowe soczewki z powłoką antyrefleksyjną Ideal Max firmy JZO trafią do sprzedaży 4 kwietnia. Jak wykazały badania, produkt jest prawie o 3,5 razy bardziej odporny na mikrozarysowania, niż soczewki z tradycyjną powłoką antyrefleksyjną.  

- Takie uszkodzenia wynikają niestety z codziennego użytkowania okularów, bez względu jak bardzo o nie dbamy i są nieodwracalne – mówi Monika Krygier Kierownik Działu Marketingu.– Powstają np. podczas odkładania okularów na półkę, przecierania ich brzegiem koszuli czy noszenia w torebce. W efekcie, na powierzchni soczewki powstają rysy, które po pewnym czasie sprawiają, że widzimy z mniejszą ostrością. To zaś prowadzi do poważnego zmniejszenia komfortu użytkownika, a w końcu – konieczności wcześniejszej wymiany szkieł na nowe i poniesienia kosztów – tłumaczy.

Innowacyjność soczewek z powłoką Ideal Max zapewnia zastosowanie wielu powłok, z których każda odpowiada za inną cechę szkieł – to dzięki warstwie „Max”, modyfikowanej za pomocą wiązki plazmy, są one odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Pozostałe warstwy gwarantują soczewkom antyelektrostatyczność, dzięki której do szkieł nie przylega kurz ani brud albo wygładzają powierzchnię szkieł, co sprawia, że do Ideal Max nie przyczepiają się kropelki wody.

Nowe szkła produkcji JZO dzięki wielowarstwowej powłoce antyrefleksyjnej eliminują niepożądane znaki świetlne, są one wygaszane w każdych warunkach oświetleniowych.  Dla wielu użytkowników jest to bardzo ważne nie tylko ze względu na wygodę, ale także na wygląd zewnętrzny okularów – mówi Monika Krygier.

Soczewki z powłoką  Ideal Max przeszły serię testów wytrzymałościowych w laboratorium badawczym. Testy wykazały, że Ideal Max to jedna z najbardziej odpornych na zarysowania powłok antyrefleksyjnych na rynku.


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar