2011-03-27

Biżuteria

Kolory wiosny także w biżuterii

W końcu doczekaliśmy się pierwszego wiosennego słońca, w którego promieniach świat wygląda naprawdę zjawiskowo. Dominujące w tym sezonie jaskrawe kolory zalały nasze ulice. Zestawienia oranżu i różu, żółtego i fioletu oraz zieleni i błękitu nikogo już nie dziwią. Jakie dodatki pasują do tej feerii barw? Równie kolorowe i różnorodne. Wiośnie przyświeca nowa dewiza: im odważniej i bardziej kolorowo, tym modniej.

Kolor, zwiastujący wiosnę nie tylko wzmaga w nas pozytywną energię i pobudza do działania. Podkreśla też naszą osobowość, wiele mówi o charakterze i temperamencie. Jest po prostu lekarstwem na całe zło… mijającej zimy. A ponieważ była ona w tym roku wyjątkowo mroźna i uciążliwa, wszyscy projektanci zdecydowali się wystawić nam kolorową, odzieżową receptę. Zarówno Gucci, Jil Sander, Christopher Kane czy Prada swoje wiosenne kolekcje zbudowali na intensywnych kolorach. Podobnie jest z biżuterią. Designerzy modnych dodatków także postawili na miks wzorów, materiałów, a przede wszystkim feerię barw. Można to zaobserwować w kolekcjach takich projektantów biżuterii, jak: Creart2, Bex Rox czy Kenneth Jay Lane. Największą rewolucję wprowadzi jednak do naszej wiosennej stylizacji Brokenfab.  

Ta szwajcarska projektantka pochłonięta współczesną popkulturą, czerpie inspiracje z clubbingu, który miesza z plemienną kulturą Afryki. Swoją wyjątkową biżuterię tworzy z wysokiej jakości szklanych koralików (rocaille) misternie nawleczonych w unikatowe geometryczne wzory i kształty.  

Jej kolekcje świetnie uzupełniają styl: tribal, new hippie, boho, disco, boogie. Pozostałe kolekcje, jak Creart2 nawiązują do modnego trendu animalistycznego. Inne – np. Bex Rox – inspirowane latem na Balearach łączą kolorowe metale z fluorescencyjną, ręcznie barwioną satyną.

Wśród wiosennych propozycji biżuteryjnych dostępnych w Cocktail’me dominuje energetyczny oranż, świeża zieleń oraz soczysta cytryna, które doskonale komponują się z intensywnymi barwami królującymi wiosną na światowych wybiegach i polskich ulicach.

Joanna Górna
Współwłaścicielka Cocktail’me

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar