2011-03-27

ROZRYWKA

Film Zaplątani już od 1 kwietnia na Blu-ray i DVD

Tagi: film, bajki
Już 1 kwietnia do Waszych domowych wideotek będą mogli dołączyć „Zaplątani”. Klasyczna opowieść przedstawiona przez Disneya w zaskakującym świetle rozbawi do łez widzów w każdym wieku. Wyjątkowe przygody długowłosej Roszpunki, czarującego awanturnika Flynna, konia Maksimusa i nadopiekuńczego kameleona Pascala nie byłyby jednak tak zabawne, gdyby nie doskonały polski dubbing w gwiazdorskiej obsadzie!W polskiej wersji „Zaplątanych” Roszpunka przemawia głosem Julii Kamińskiej. Wielki talent młodej aktorki mogliście podziwiać nie tylko w serialu „BrzydUla”, ale również w dwunastej edycji telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami”. Julia polubiła swoją bohaterkę od samego początku. Uważa ją za wspaniałą postać: „Zakochałam się w tej postaci od pierwszego wejrzenia. Jest delikatna, a jednocześnie trochę szalona. Jest księżniczką, ale nie jest niedostępna ani wyniosła”.

W pracach nad polską wersją językową „Zaplątanych” pomógł Julii Kamińskiej fakt, że za wzruszającymi opowieściami Disneya przepadała od najmłodszych lat.  – „Od zawsze lubiłam produkcje Disneya. Moim ulubionym filmem był „Piotruś Pan”, ale uwielbiałam też „Piękną i Bestię” i „Śpiącą  Królewnę”, a ostatnio „Toy Story”.” Aktorka uważa kilkadziesiąt godzin spędzonych na nagraniach zarówno za dobrą zabawę, jak i ciężką pracę, wymagającą maksymalnego skupienia.Nagrania polskiej wersji „Zakręconych” bardzo miło wspomina również Maciej Stuhr, szalenie popularny aktor filmowy i teatralny, mający na koncie kilkanaście ról dubbingowych, a także nieoceniony kabareciarz, który w filmie Disneya wcielił się postać Flynna. W charakterystyczny dla siebie sposób powiedział: „Flynn to bohater, którego zawsze chciałem zagrać – przystojny, wysportowany brunet, czyli ktoś, kim na co dzień rzadko bywam”. Warto jednak dodać, że jego marzeniem było podłożenie głosu koniowi Maksimusowi, lecz – ku rozpaczy zainteresowanego –okazało się to niemożliwe, ponieważ bohater przez cały film milczy.

Polska wersja „Zaplątanych” nie byłaby jednak tak doskonała, gdyby nie wyjątkowy talent Jana Jakuba Wecsile – jednego z najlepszych dialogistów w kraju, mogącego się również pochwalić sukcesami na polu scenopisarstwa. Spod jego ręki wyszły dialogi do takich filmów, jak „Iniemamocni”, „Auta”, „Ratatuj”, „Piorun” oraz „Toy Story 3”. „Zaplątani” wpisują się w jego długą listę wyjątkowych dokonań.

„Zaplątani” to jedna z największych niespodzianek 2010 roku. Historia pięknej Roszpunki i porywczego Flynna spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem w kinach na całym świecie, zarabiając ponad 400 milionów dolarów. 50. pełnometrażowy film Disneya w pełni na to zasługuje, czarując i bawiąc wszystkich członków rodziny, bez względu na wiek! Duża w tym zasługa reżyserów – Byrona Howarda (autora „Pioruna”) i Nathana Greno (mającego w dorobku takie filmy, jak „Mulan”, „Mój brat niedźwiedź” i „Rodzinka Robinsonów”).

Dodatki specjalne do „Zaplątanych”:
DVD:
Pomysły twórców na inny początek filmu
Odliczanie 50 pełnometrażowych filmów animowanych Disneya
Polski teledysk do piosenki Julii Kamińskiej „Każdy chciałby tak mieć”
Węgierski teledysk

Blu-ray:
Kulisy filmu: Rozplątywanie Zaplątanych
Pomysły twórców na inny początek filmu
Odliczanie 50 pełnometrażowych filmów animowanych Disneya
Polski teledysk do piosenki Julii Kamińskiej „Każdy chciałby tak mieć”
Węgierski teledysk

Film w sprzedaży od 1 kwietnia na Blu-ray (119,99 zł) i DVD (54,99 zł).
Dystrybucja w Polsce: CD Projekt
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar