2011-03-23

Napoje

Herbaciany spektakl czas zacząć

Herbaty pobudzają zmysły smaku i węchu. Nierzadko sięgamy po nie, aby zaspokoić pragnienie, poprawić samopoczucie, ogrzać się lub po prostu do towarzystwa. Czas na Herbatę proponuje coś więcej! Nowość - herbatę Jade Earing, która podczas zaparzania pobudzi także zmysł wzroku.
Jade Earing to unikatowa zielona herbata dla koneserów. Jest wytwarzana ręcznie, na bardzo małą skalę, w chińskiej prowincji Fujian. Młode listki krzewu herbacianego ze srebnymi tipsami dobiera się z największą ostrożnością. Posiadają charakterystyczny kształt liści, które podczas suszenia zwijane są w efektowne pierścienie. Dlatego Jade Earing nie bez powodu nazywana jest „okiem smoka”.

Po zalaniu gorącą wodą, herbata odgrywa czarujący spektakl, pobudzając także wzrok. Pierścienie powoli się rozwijają, zabarwiając napar na złocisty kolor, rodząc pełny smak i aromat.

Jade Earing swoje mitologiczne, symboliczne znaczenia zawdzięcza także niezwykłym właściwościom. „Oko smoka” orzeźwia, oczyszcza organizm, dba o piękno, witalność i wieczną młodość. Działa przeciwbólowo.

Aby skosztować zielonej herbaty i czerpać z jej cudownych właściwości w możliwie najlepszy sposób, należy parzyć herbatę przez około 3 minuty w wodzie o temperaturze 75-85ºC (1 łyżeczka/filiżankę). Jade Earing można parzyć wielokrotnie, jednak z każdym parzeniem jego czas należy wydłużać, aby napar nabrał pełni smaku.

Jade Earing (69,90/100g) - nowość od Czasu na Herbatę jest dostępna w sprzedaży od marca. To niebywała okazja nie tylko dla smakoszy zielonej herbaty, ale również dla oczekujących od niej czegoś więcej - pobudzającego zmysły mini widowiska w filiżance.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar