2011-03-20

Biżuteria

Czas na soczyście kolorową biżuterię KUKLAstudio

Tych kilka wiosennych dni zdecydowało zaostrzyło nasz apetyt na słońce, ciepły podmuch wiatru i długie spacery na łonie natury. Na zmienną pogodę nie mamy jednak wpływu, doskonałym pomysłem na przywołanie wiosny może natomiast okazać się noszenie biżuterii KUKLAstudio, w Polsce dostępnej tylko w butiku trendsetterka.com.
 
Za ciekawie brzmiącą nazwą KUKLAstudio kryje się Elitsa, projektantka, która na co dzień mieszka w słonecznej Hiszpanii, w Barcelonie czyli mieście idealnym dla każdej wrażliwej duszy. Tworzy tam kolczyki, broszki i naszyjniki w najróżniejszych kształtach, kolorach i nasyceniach barw. Artystka swoje prace określa mianem biżuterii artystycznej.

Elitsa jest niezwykle wrażliwą osobą, szukającą inspiracji we wszystkim co ją otacza.
W codziennym życiu, w naturze, w marzeniach, w odczuciach. Ale czy w mieście, w którym na każdym kroku spotykamy dzieła genialnego umysłu Antonio Gaudiego, można pozostać obojętnym na sztukę? A Elitsa tworzy prace płynące prosto z serca. Jak sama podkreśla, uwielbia tworzyć biżuterię i kocha to co robi.

W jej pracach dominują motywy fauny i flory. Tajemnicą jej sukcesu jest technika produkcji, dzięki której uzyskane kolory są zawsze głębokie i zmieniają się, w zależności od gry świateł. Inaczej prezentują się za dnia i inaczej w nocy, w zależności od stopnia natężenia i kąta padania światła. Elitsa jest mistrzynią detali,dzięki czemu biżuteria KUKLAstudio wykonywana jest z niesamowitą pieczołowitością. Jej ulubione materiały to srebro, miedź oraz kolorowa żywica, dzięki której powstają tak niesamowite kolory.

Dzieła wieńczy precyzyjna technika pozwalająca tworzyć niezwykłe biżuteryjne krajobrazy.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar