2011-03-17

ROZRYWKA

Film Talizman szczęścia

Trzy pokolenia kobiet (1900-1950) i trzy sposoby odnalezienia własnej drogi życiowej. Na przekór schematom.Charlie Kate Birch zawsze była pierwsza. Pierwsza w miasteczku w Północnej Karolinie zainstalowała w swym domu bieżącą wodę. Pierwsza zaczęła uprawić zielarstwo i pierwsza zdobyła sobie szacunek społeczności jako kobieta zupełnie niezależna. Opuszczona przez męża, stworzyła dom dla swej córki Sophii (wyzwolonej ze złego małżeństwa i poszukującej nowego związku) i bystrej, obdarzonej sarkastycznym poczuciem humoru wnuczki Margaret.

Ich ustabilizowane życie zmienia się, gdy mąż Charlie Kate powraca z niebytu, świeży związek Sophii z obiecującym prawnikiem rozbija się o jego doświadczenia małżeńskie, a Margaret zakochuje się i traci głowę. Pierwsze miłości, stracone miłości, drugie szanse, życie i śmierć – trzy dzielne kobiety z trzech pokoleń przechodzą przez wszystkie burze silniejsze i wciąż pełne wiary, że przyszłość może być tylko lepsza.

Gena Rowlands (Kobieta pod presją) jako Charlie Kate, Mimi Rogers (Arytmetyka diabła) jako Sophie i Susan May Pratt (Ocean strachu 2) jako Margaret – aktorki trzech pokoleń – tworzą zgrany tercet pełnokrwistych, obdarzonych charakterem i charyzmą postaci.

PREMIERA: Talizman szczęścia
Sobota, 19 marca 2011 o godz. 22:00

Tytuł oryginalny: Charms for the Easy Life
Produkcja: USA 2002
Reżyseria: Joan Micklin Silver
Obsada: Gena Rowlands, Mimi Rogers, Susan May Pratt, Kenneth Mitchell, David Macniven, Geordie Johnson i inni.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar