2011-03-15

TECHNOLOGIA

Czy poród musi boleć?

Strach przed bólem paraliżuje większość przyszłych mam. I chociaż medycyna dysponuje środkami, które łagodzą dolegliwości porodowe (m.in. znieczuleniem zewnątrzoponowym), to jednak wciąż poszukuje się nowocześniejszych i mniej inwazyjnych rozwiązań.

Rodzić bez bólu
Ból porodowy, związany ze skurczami mięśnia macicy, jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznymi i świadczy o postępie akcji porodowej. Jego intensywność bezpośrednio zależy od fazy porodu, a odczuwalność – od predyspozycji genetycznych rodzącej.  Dla większości kobiet boleści związane z narodzinami dziecka są źródłem stresu i ogromnego dyskomfortu. Przyszłe mamy szukają zatem rozwiązań, które bezpiecznie zredukują ból i pozwolą radośnie przeżywać piękno narodzin. Jedną z najnowocześniejszych metod walki z dolegliwościami porodowymi jest urządzenie Elle TENS.

Co to jest Elle TENS?
Elle TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation ) to alternatywa dla tradycyjnych sposobów znieczulania bólu porodowego. To niewielkie urządzenie wyróżnia się na tle stosowanych dotychczas technik ograniczania lub eliminowania dolegliwości bólowych. Nie dość, że cechuje się bardzo wysoką skutecznością, to dodatkowo jego zastosowanie jest całkowicie bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla dziecka.
Jak działa Elle TENS?

 Elle TENS jest urządzeniem służącym do łagodzenia bólu porodowego. Składa się z czterech samoprzylepnych elektrod, które są połączone z urządzeniem. W trakcie skurczu kobieta uruchamia stymulator, który ( poprzez elektrody przyklejone uprzednio do pleców rodzącej) masując, blokuje informacje bólowe, a tym samym – redukuje odczuwanie dolegliwości. Jak to możliwe? Elle TENS poprzez przezskórną  stymulację nerwów, przyczynia się do wzrostu poziomu endorfin - hormonów szczęścia, które są odpowiedzialne za redukcję odczuwania bólu.

Cyfrowy stymulator Elle TENS z technologią Opit-Max to rozwiązanie z sukcesem stosowane na całym świecie.

W Polsce jest dostępne w najlepszych placówkach medycznych (m.in. w Szpitalu Św. Zofii w Warszawie przy ul. Żelaznej) i jest stosowane przez najwybitniejszych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa (m.in. prof. Anitę Olejek - Kierownik Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu oraz Konsultanta Wojewódzkiego z Zakresu Położnictwa i Ginekologii). Doskonałą rekomendacją produktu jest także przyznanie mu tytułu najlepszego produktu dla matki i dziecka w konkursie „Złoty Brzuszek” (organizowanego przez miesięcznik M jak Mama).


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar