2011-03-12

ROZRYWKA

Film Niezwyciężony Sekretariat

Tagi: film
Diane Lane i John Malkovich zapraszają na opartą na faktach opowieść o spektakularnym sukcesie, za którym stoi potęga nadziei, miłości i odwagi. Od dzisiaj wszyscy miłośnicy doskonałego kina mogą uzupełnić swoje domowe kolekcje o niezwykłą historię "Niezwyciężonego Secretariata" – konia wyścigowego, którego pokochała cała Ameryka. Film jest dostępny zarówno na Blu-ray, jak i DVD.

W „Niezwyciężonym Secretariacie” oglądamy historię, którą w latach 70. XX wieku żyła cała Ameryka. Jedyna w swoim rodzaju opowieść o Secretariacie – koniu, który dzięki uporowi swojej nieprzeciętnej właścicielki zdobył sławę i wieczną chwałę – udowadnia, że dzięki samozaparciu, silnej woli i wielkiej ambicji możliwe jest osiągnięcie nawet najbardziej odległych celów. Jednocześnie jest to wspaniała przygoda dla widzów w każdym wieku, dostarczająca wrażeń całej rodzinie.
    
„Niezwyciężony Secretariat” to historia zwycięzcy prestiżowego pucharu Triple Crown z 1973 roku, będącego jednym z zaledwie jedenastu koni w historii, które dostąpiły zaszczytu sięgnięcia po to trofeum. Z uwagi na oszałamiający styl, w jakim tego dokonał, zdobył wielkie uznanie i chwałę. Zwierzę należące do inspirującej Penny Chenery trafiło na okładki największych amerykańskich pism (Time, Newsweek oraz Sports Illustrated). W 1999 roku amerykańska poczta uhonorowała Secretariata, nanosząc jego podobiznę na 33-centowy znaczek.

Secretariat był niesamowitym koniem – powiedział John Malkovich, aktor z ponad 20-letnim stażem („Być jak John Malkovich”, „Człowiek w żelaznej masce”), genialnie wcielający się w filmie w rolę ekscentrycznego trenera Luciena Laurina. Cieszył się wyjątkowym uznaniem i – co najważniejsze – cieszy się nim także dzisiaj. W podobnym tonie wypowiada się Diane Lane („Pod słońcem Toskanii”, „Gniew oceanu”), filmowa Penny Chenery: Historia Secretariata jest wyjątkowa. Ten koń był czempionem, atletą, sportową legendą i cudownym zwierzęciem.

Jak wiadomo, u podstaw każdej legendy kryje się marzenie, które wydaje się niemożliwe do spełnienia. Nie inaczej jest w przypadku jedynej w swoim rodzaju opowieści o „Niezwyciężonym Secretariacie” oraz jego zaskakującej właścicielce Penny Chenery – gospodyni domowej, która zaryzykowała wszystko, by ze swego ulubieńca zrobić prawdziwego zwycięzcę i jednocześnie odmienić swoje życie. Osiągając sukces, udowodniła, że dzięki miłości i odwadze możliwości człowieka nie znają granic.

Materiały specjalne do „Niezwyciężonego Secretariata”:

BLU-RAY:
  • Serce zwycięzcy
  • Filmowanie wyścigów konnych
  • Rozmowa reżysera z prawdziwą Penny Chenery
  • Niewykorzystane sceny
  • Teledysk A.J. Michalka: „It’s Who You Are”

DVD:
  • Serce zwycięzcy
  • Niewykorzystane sceny
  • Teledysk A.J. Michalka: „It’s Who You Are”

Film dostępny w sprzedaży na Blu-ray (99,99 zł) i DVD (54,99 zł).
Dystrybucja w Polsce: CD Projekt

Komentarze (4)

Oliwka (2011-12-12 14:06:58)
Niezwyciężony Sekretariat
Świety film  Również miłośnikom koni polecam do obejrzenia film pod tytułem ,, Flica ''
Sektetariat (2011-09-11 11:04:31)
Sekretariat
on zmarł jak miał 19 lat
Anek (2011-08-17 12:05:58)
SEKRETARIAT
Kocham tego konia On jest Niezwyciężony i Waleczny
dzenka (2011-08-15 11:26:39)
Niezwyciężony Sekretariat
Warto obejrzeć POLECAM 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar