2011-03-09

Napoje

Mistrz Świata Baristów w Polsce

Tagi: kawa, napoje
Na zaproszenie marki MK Café do Polski przyleciał Fritz Strom, Mistrz Świata Baristów.  To właśnie z jego udziałem powstały wyjątkowe mieszanki ziaren kawy MK Café Espresso Professional, którą wyróżnia nie tylko profesjonalny dobór ziaren ale także specjalny proces palenia. Jej smakiem można delektować się wyłącznie w najlepszych kawiarniach i restauracjach.

 

Fritz Storm to kawowy guru, jeden z najsłynniejszych i najbardziej cenionych europejskich specjalistów od kawy, który stworzył dwie mieszanki kaw MK Café Espresso Professional Expert oraz MK Café Espresso Professional Master. - Moim celem jest poprawa wiedzy na temat kawy oraz jakości jej przygotowywania na całym świecie. Chciałbym, aby rozkoszowanie się jej smakiem było doświadczeniem pobudzającym tak wiele zmysłów, jak tylko to możliwe – twierdzi, ambasador marki MK Cafe.

Marka należy do segmentu produktów przeznaczonych do gastronomii dostępnych wyłącznie w kawiarniach i restauracjach. Jak twierdzi Fritz Strom, Polacy mają coraz bardziej sprecyzowane oczekiwania wobec kawy oraz są otwarci na nowe kompozycje. Nadeszła moda na kawę wyrafinowaną, wyjątkową, która trafia w gusta najbardziej wymagających smakoszy. MK Café wychodząc im na przeciw, stworzyła mieszanki dopasowane do wymagań polskich konsumentów. Od kilku miesięcy są one dostępne w naszym kraju i zyskują zaufanie zarówno właścicieli lokali, jak i klientów. Można cieszyć się jej smakiem między innymi w następujących miejscach:
 
  • Stary Dom przy ulicy Puławskiej w Warszawie
  • Restauracja Raut przy ulicy Meiselsa 14 w Krakowie
  • Hotel Kossak w Krakowie z zachwycającą panoramą miasta
  • Dwór Polski przy wrocławskim rynku
  • Cafe del Art przy ulicy Bohaterów Monte Cassino, w słynnym Krzywym Domku w Gdyni
  • Cafe 22 przy Placu Rodła 8 gdzie rozprzestrzenia się widok całego miasta Szczecin
  • Statek Ładoga, który cumuje przy Wałach Chrobrego w Szczecinie
  • Cuba Libre w łódzkiej Manufakturze

- Nie bez powodu podjęliśmy współpracę z Fritz’em Storm’em. Poszukiwanie nowych doskonałych smaków i stworzenie oryginalnych mieszanek to jeden z elementów strategii marki  MK Café – twierdzi Monika Zbrożek, Dyrektor Handlowy,  Strauss Cafe Poland.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar