2011-03-07

CIEKAWOSTKI

Stwórz idealny prezent na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to jedyny moment w roku, kiedy wszystkie kobiety są obdarowywane na wiele różnych sposobów. Dlaczego więc w podziękowaniu za miłość jaką otaczają nas każdego dnia nie przygotować im własnoręcznie wykonanego prezentu? Polecamy stworzenie pięknego grawerowanego świecznika, który na pewno zostanie doceniony przez każdą Kobietę!

Aby wygrawerować wybrany przez Ciebie wzór na świeczniku, potrzebujesz narzędzia DREMEL®  Engraver. Ten lekki i kompaktowy specjalistyczny sprzęt pozwoli Ci ozdobić wszelkiego rodzaju tworzywa, w tym metal, plastik, szkło, ceramikę, drewno i skórę, a przy okazji umożliwi Ci stworzenie dowolnej liczby prezentów!

Krok 1.
Po pierwsze, należy umyć świecznik w ciepłej wodzie z mydłem, aby usunąć wszystkie ślady smaru, a następnie dokładnie go osuszyć. Nasz świecznik ma 7cm wysokości oraz 7cm średnicy. Prawie każde szkło jest dobre, by go przygotować, ale najlepszy efekt uzyskamy wykorzystując szkło kolorowe lub piaskowane. Narysuj prosty wzór na papierze. My wybraliśmy motyla, ale liść czy motyw kwiatowy również będzie wyglądał dobrze! Zamieść rysunek po wewnętrznej stronie szkła i umieść go w jednym miejscu na tle czarnego filcu. Wzór powinien być wyraźnie widoczny przez szkło.

Krok 2.
Ustaw DREMEL® Engraver na pierwszy poziom prędkości. Trzymaj narzędzie pod lekkim kątem – tak, jak pracuje się z ołówkiem i graweruj szkło wzdłuż zarysu projektu. Nie musisz wywierać nacisku, wystarczy przystawić końcówkę narzędzia do szkła i poruszać równomiernie według  wzoru. Po zakończeniu należy usunąć papier i ponownie umieścić filc w szkle. To pozwoli Ci znaleźć wszelkie luki w konturze wzoru.

Krok 3.
Wypełnij wzór grawerując równolegle linie tak blisko, jak to jest możliwe. Pracuj cierpliwie do momentu, kiedy cały wzór zostanie uzupełniony, a następnie użyj nakładki polerującej do wygładzenia wygrawerowanego wzoru, aby był wykończony starannie i profesjonalnie.

Możesz zrobić dodatkową niespodziankę. Dołącz świeczkę zapachową i prześlij świecznik w paczce! Każda kobieta na pewno będzie wzruszona i zadowolona z prezentu, który został wykonany  własnoręcznie przez Ciebie.

DREMEL® Engraver to wielofunkcyjne narzędzie, przy pomocy którego przygotujesz piękne i unikatowe upominki. Poniżej przedstawiamy Ci kilka projektów, które staną się inspiracją do samodzielnego stworzenia kolejnych przedmiotów „z duszą”.

1. Jeżeli  posiadasz  szkatułkę, może warto zmienić jej wygląd dodając na jej pokrywie  np. motyw kwiatu? Kiedy używasz narzędzia Dremel, taka zmiana jest bardzo prosta. Wystarczy wyobraźnia, a stara szkatułka nabierze nowego i wyjątkowego wyglądu!2. Stare i nudne świeczniki to już przeszłość! Warto je odświeżyć, dodając nowoczesne wzory. Podczas projektowania  świecznika ograniczyć Cię może tylko wyobraźnia! Narzędzie Dremel pomoże Ci stworzyć piękne ozdoby, jakie tylko sobie wyobrazisz.
3. Nowe ozdoby nie tylko zmienią wygląd ramki, ale sprawią, że będzie wyglądała oryginalnie.4. Piękne opakowanie prezentu to podstawa udanego upominku. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar