2011-03-02

Napoje

Receptura na cały rok – Grzańce POSTI

Historia grzańca sięga średniowiecza, kiedy to stanowił on ulubiony napitek Polaków podczas mroźnych zabaw na śniegu. Przygotowywany tradycyjnie z alkoholu napój także dziś uważany jest za jeden z najlepszych „rozgrzewaczy” – szczególnie wtedy, gdy za oknem panuje nieprzyjemny chłód. Jego smak oraz właściwości możemy dziś poczuć o każdej porze dnia – dzięki Grzańcom, serii herbatek POSTI o smaku czerwonego wina.

Receptury na przyrządzanie grzańca są rozmaite – ich podstawą jest najczęściej podgrzane wino lub piwo, które wzbogaca się różnymi przyprawami. Wśród najczęściej stosowanych wymienia się cynamon, wanilię, imbir, goździki, kardamon, a nawet gałkę muszkatołową. Połączenie smaku alkoholu oraz aromatycznych, korzennych przypraw – to lubimy w grzańcach najbardziej. Właśnie te upodobania, poparte bogatą wiedzą na temat tradycji przygotowywania grzańców, stały się inspiracją dla serii trzech herbatek firmy POSTI – Grzańców.

Ciepło w trzech smakach
POSTI oferuje nam Grzańce w trzech wersjach – wytrawnej, słodkiej oraz miodowej. Wszystkie stanowią niepowtarzalną kompozycję owoców i aromatycznych przypraw, wzbogaconą ekstraktem z czerwonego wina. Wielbicielom tego niepowtarzalnego napoju pozwoli to wybrać swój najbardziej ulubiony smak.

Grzaniec wytrawny, z dodatkiem pomarańczy i aronii oraz znanych od lat w polskiej kuchni przypraw korzennych – goździków i imbiru – przypadnie do gustu tym, którzy lubią napoje niezbyt słodkie, ale za to pełne aromatów. To najlepszy sposób nie tylko na uprzyjemnienie chłodnego wieczoru, lecz również wyśmienita dawka ciepła w ciągu dnia.

Prawdziwie rozgrzewającym połączeniem słodkich, winnych owoców i pobudzających zmysły przypraw, takich jak goździki, cynamon i korzeń lukrecji, jest herbatka Grzaniec słodki. Została ona skomponowana tak, że z pewnością posmakuje osobom, które zazwyczaj słodzą herbatę, stanowiąc zarazem znakomite uzupełnienie domowych sposobów na nieprzyjazną pogodę za oknem.

Grzaniec miodowy to herbatka w wersji najbardziej rozgrzewającej. Przygotowana na bazie herbaty Rooibos, z dodatkiem miodu, kwiatu lipy oraz dzikiej róży stanowić będzie smakołyk dla tych, którzy cenią sobie domowe ciepło. Pełen energii i aromatu napój nie tylko umili dzień, lecz także poprawi nastrój i samopoczucie.

Nie tylko na rozgrzewkę
Grzańce POSTI, choć o znaczącej nazwie, to rozwiązanie doskonałe nie tylko na chłodne dni. Doskonale sprawdzą się również jako codzienny napój – alternatywa dla kawy czy zwykłej herbaty. Warto spróbować ich również latem – sporządzony z nich napar będzie bowiem dobrze smakował również w wersji schłodzonej, z dodatkiem cytryny czy soku owocowego.

Producent: POSTI
Produkt: Grzaniec wytrawny, słodki, miodowy
Waga: 36 g (12 torebek)
Cena: ok. 3,40 zł

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar