2011-02-28

ROZRYWKA

Serial Chopper Squad – Brygada ratunkowa

„Chopper Squad – Brygada ratunkowa” to utrzymany w szybkim tempie serial dokumentalny poświęcony nieocenionym i bohaterskim członkom załogi helikoptera ratunkowego z nowozelandzkiego Auckland, którzy toczą wyścig z czasem, aby ocalić czyjeś życie. Widzowie będą mogli obserwować ich pracę z perspektywy przedniego siedzenia helikoptera i przenieść się w sam środek najbardziej brawurowych i chwytających za serce akcji ratunkowych przeprowadzonych w Nowej Zelandii.

Począwszy od dramatycznych zderzeń łodzi, kolizji pociągów i samochodów, przez traumatyczne urazy głowy i kręgosłupa, podtopienia, złamania szyi i karku oraz spektakularne misje poszukiwawcze i ratunkowe na lądzie i na morzu, aż po najgorsze koszmary, jakie mogą przydarzyć się rodzinom, ataki serca i astmy, reakcje alergiczne, zapalenia płuc i przypadkowe zatrucia.

Ta elitarna jednostka złożona z pilotów i załogi helikoptera oraz wyspecjalizowanych ratowników medycznych udaje się rocznie na ponad 500 akcji ratunkowych, które często są sprawą życia i śmierci.

Brygada ratunkowa Chopper Squad działa na ogromnym terenie zamieszkałym przez 1,3 miliona osób, który rozciąga się od okręgu Rodney na północy Nowej Zelandii po Meremere na południu i od urwistych brzegów na zachodzie aż po odległe wyspy Great Barrier i Little Barrier w zatoce na wschodzie.

Kamera pokazuje ujęcia nakręcone w samym środku gorącego lata pełnego turystów, gdy nieustraszona brygada helikoptera przecina niebo nad regionem Auckland i pędzi na akcje – często nieprawdopodobne, niejednokrotnie wręcz niemożliwe, a dla większości ludzi kompletnie niewyobrażalne... a dla widzów zawsze fascynujące.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar