2011-02-01

DEKORACJA WNĘTRZ

Retro w szafie i łazience

Zeszły rok był rokiem licznych obchodów i okrągłych rocznic, co zrozumiałe – stał się tym samym okazją do licznych podsumowań i nawiązań. W nowy wkroczyliśmy z nowymi pomysłami i postanowieniami zmian. Jedna z nich to nawiązanie do starodawnego klimatu. Wielki powrót stylu retro to jednak nie tylko rewolucja w świecie projektantów mody, ale także projektantów wnętrz.


Stare retro – nowe retro

Jak pogodzić zamiłowanie do antyków z nowoczesnością? Styl zwany Retro jest powrotem do stylistyki sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat. Fasony sukienek czy spodni niczym wyciągnięte z szafy babci, wysublimowane dodatki, materiały trwałe i dobrej jakości – to ostatni krzyk mody. Myli się jednak ten, kto myśli, że retro nawiązuje do jednej określonej formy. Bawiąc się stylami z początku XIX wieku, lat 20- tych  ale i z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku, uzyskamy diametralnie różny efekt. Chcąc poczuć się jak seksowna diwa rodem z Moulin Rouge, warto postawić na cekiny, przydymiony makijaż i wyciskane fale na włosach. Jeśli z kolei komuś bliższy jest styl Pin–up girl, najlepszym rozwiązaniem będzie tapirowana fryzura, sukienka podkreślająca talię i makijaż a’la Birgitte Bardot. Projektanci mody zachęcają w tym roku do czerpania garściami z przeszłości, więc jeśli Twoje serce zostało w poprzedniej epoce, baw się swoim wizerunkiem!

Starocie są glamour
Retro to również nie lada wyzwanie - prawdziwą sztuką i jednocześnie zabawą jest umiejętność zmiksowania różnych stylów w sposób taki, aby powstał zupełnie nowy trend. Klimat stylu Retro można wyczarować za pomocą zupełnie współczesnych ubrań czy elementów wyposażenia wnętrz – zauważa Kamil Urbaś z Twojabateria.pl.

Dla osób, które niechętnie eksperymentują z własnym wyglądem, bardzo ciekawą alternatywą mogą być modne designerskie meble i dodatki Retro, stosowane w aranżacji wnętrz. Stylizację na stare epoki, wykorzystuje się obecnie w rozmaitych produktach wyposażenia salonu, kuchni czy sypialni. Idealnym pomysłem będzie także aranżacja łazienki w starodawnym stylu, z wykorzystaniem stylowej wanny czy baterii o klimacie retro. Jeśli naszym marzeniem jest stworzenie klasycznego i niebanalnego wnętrza, postawmy na dobre materiały, tradycyjne modele i charakterystyczne dodatki które budują całościowy charakter wnętrza – zauważa Kamil Urbaś z portalu Twojabateria.pl .

Urządzając mieszkanie, warto poszperać na licznych targach staroci, przejrzeć aukcje i sklepy internetowe, które mają w swojej ofercie mnóstwo ciekawych przedmiotów. Możemy oczywiście stare, niepozorne rzeczy czy meble przekształcić w ponadczasowe i modne. Jedynym ograniczeniem jest, jak zawsze nasza wyobraźnia i gust. Pamiętajmy tylko, że ubierając się stylu vintage, czy aranżując warto pokusić się na oryginalny szczegół, dodatek. Retro może stać się wspaniałą zabawa w wyszukiwanie, kupowanie i stylizowanie.


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar