2011-01-29

ROZRYWKA

Film Przebaczyć sercu

Melissa Gilbert (Domek na prerii) jako prawniczka zmuszona zmierzyć się z alzheimerem swego ojca. Premiera "Przebaczyć sercu" w Zone Romantica.

 
Kate jest wziętą adwokatką z praktyką w Nowym Jorku, zaniedbującą życie prywatne dla spraw zawodowych. Pewnego dnia dostaje telefon od brata, iż ich ojciec Thane gwałtownie podupada na zdrowiu: jest coraz bardziej zdezorientowany, zapomina o podstawowych czynnościach, słabnie. Brat Kate, Ryan, chciałby, by siostra wróciła na rodziną farmę w New Hampshire i pomogła mu przekonać ojca, że potrzebuje pomocy. Ale rodzinne spotkanie okazuje się porażką i tylko przywołuje najsmutniejsze, najgorsze wspomnienia rodzinnej tragedii, która prześladuje Kate do dziś.
Matka prawniczki popełniła samobójstwo, gdy dziewczynka miała zaledwie siedem lat. Kate nigdy się z tym nie pogodziła, a winą obarczała ojca. Dopiero teraz w rozmowie z lekarzem rodziny Kate dowiaduje się więcej o historii własnej matki – i o alzheimerze, który systematycznie ograbia ojca ze wspomnień. Poznanie własnej rodziny i pogodzenie się z nią, zanim będzie za późno, staje się dla Kate najważniejsze.

Ciepły film o uzdrawiającym wpływie przebaczenia, nadziei i o drugiej szansie – i o tym, że warto zdobyć się na odwagę stawienia czoła przeszłości.

Tytuł oryginalny: Sacrifices of the Heart
Produkcja: USA 2007
Reżyseria: David S. Cass Sr.
Obsada: Melissa Gilbert, Ken Howard, Cyril O’Reilly, Terry Maratos, Lisa Pelikan, Christopher Murray i inni.

PREMIERA: Przebaczyć sercu
Niedziela, 30 stycznia 2011 o godz. 22.00 w Zone Romantica

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar