2007-08-17

Usta

SPOSÓB NA PIĘKNE USTA

Jednak, niezależnie od tego, czy masz usta w rozmiarze XXL, czy też małe „eseczki” - trzeba dbać tak samo o jedne, jak i o drugie.

Skóra na ustach, pozbawiona zabezpieczającej powłoki hydrlipidowej, jest bardzo cienka i wrażliwa. Delikatny naskórek częściej narażony jest na liczne urazy mechaniczne, źle znosi wiatr, słońce i mróz. Zmysłowe usta to atrybut kobiecości i o ten klejnot powinnyśmy troszczyć się ze szczególną starannością. Usta, by były piękne i seksowne, wymagają codziennej pielęgnacji.

Triki wizażystów

Jeśli chcesz mieć duże, ponętne usta, nie musisz biec do kliniki chirurgii estetycznej na zabieg. Jest na to bezbolesny, tani i szybki sposób. Pomogą Ci w tym triki wizażystów, którzy przygotowują makijaże na planach filmowych, sesjach zdjęciowych i pokazach mody. Robiąc swój makijaż, wykorzystaj charakteryzatorskie sztuczki i przekonaj się, jaki będzie efekt optycznego powiększenia ust. Musisz jednak przestrzegać kilku żelaznych zasad. Do naszej operacji „powiększania usta” potrzebne będą: konturówka, bezbarwny błyszczyk, pędzelek z krótkim włosiem, pomadka i trochę zręczności. Po kilku próbach „zabieg” ten będziesz wykonywała dużo szybciej i sprawniej i precyzyjniej.

Plan działania

1. Miękką szczoteczką do zębów wykonaj masaż warg(ok. 2 minut). Ruchy mają być powolne i okrągłe. Masaż ten poprawi ukrwienie ust i ujędrni wargi; usta będą gładsze.
2. Wsmaruj w usta niewielką ilość kremu nawilżającego i poczekaj aż się wchłonie, nadmiar usuń chusteczką, ale nie trzyj ust, tylko dotykaj, mocniej przyciskając chusteczkę do warg
3. Delikatnie upudruj usta
4. Obrysuj kontur ust (wyjdź trochę za linię warg) jaśniejszą konturówką niż pomadka lub szminka, którą zmierzasz nanieść na usta
5. Pomaluj usta pomadką, zrób to specjalnym pędzelkiem; zrobisz to dokładnie, a pomadka dłużej się utrzyma na ustach
6. Rozetrzyj pomadkę, pocierając jedną wargę o drugą, utrwali to pomadkę naniesioną pędzelkiem
7. Nadmiar usuń chusteczką
8. Następnie pomaluj usta błyszczykiem z mieniącymi się drobinkami, co da lustrzany efekt załamania światła

Uwaga: zrezygnuj z mocnych, nasyconych intensywnych kolorów szminek, ponieważ optycznie pomniejszają usta!

Codzienna pielęgnacja

Masaż - ważny element pielęgnacyjny, nie wymaga specjalnych przygotowań, możesz go wykonać oglądając telewizję, czytając gazetę czy leżąc w wannie. Powinien być wykonywany przez ok. 2 minut miękką szczoteczka do zębów, najlepiej taką dla dzieci z delikatnym włosiem. Kulistymi, a zarazem delikatnymi ruchami, masuj całą powierzchnię (od jednego do drugiego kącika) obu warg, najpierw dolną a potem górną. Zabieg możesz powtarzać codziennie.
Peeling - możesz wykonać, używając szczypty cukru lub łyżeczkę miodu. Wcieraj go delikatnie, on zetrze zrogowaciały naskórek, a usta będą gładkie i miłe w dotyku. Możesz zastosować zwykły peeling do twarzy. Słodki peeling wykonuj nie częściej, niż 2 razy w tygodniu.
Maseczka - jeśli masz spierzchnięte, pękające usta, użyj wazeliny, miodu lub kremu natłuszczającego. Ochronią, odżywiają, nawilżają i leczą popękane wargi. Najlepiej grubą warstwę takiej maseczki nałóż na noc. Rano wstaniesz z pięknie wygładzonymi i odżywionymi ustami Gimnastyka. Ćwiczenie na piękne usta są bardzo proste - uśmiechaj się. Dodatkowo układaj usta w tzw. rybkę i mocno wymawiaj samogłoski i pary spółgłosek B-P, T-D, Sz- Rz.

Kilka żelaznych zasad
1. Nie oblizuj usta na mrozie i wietrze
2. Zimą smaruj usta podwójna warstwą pomadki ochronnej np. na bazie miody czy nagietka
3. Kiedy się opalasz, używaj pomadek z filtrem UV
4. Dbaj o nie codzienne
5. Papierosy szkodzą ustom
6. Nie zagryzaj warg, przypadłość ta występuje najczęściej u osób znerwicowanych i w stanach lękowych u małych dzieci

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar