2010-12-16

KSIĄŻKA

Historia jednego muzeum

Nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazała się powieść Dariusza RekoszaZamach na muzeum Hansa Klossa. Specjalista od kryminałów, thrillerów i sensacji okraszonej humorem, znów prezentuje swój wszechstronny talent literacki.

 
Agent rosyjskiej FSB Dymitr Kuzniecow i inspektor Daniel Bernat próbują rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw. Śledztwo prowadzi ich do Muzeum Hansa Klossa i na ulice Warszawy. Nie wiedzą, że czeka ich walka o życie milionów ludzi.

Powieść jest wynikiem dociekań autora, dlaczego właściwie Muzeum Klossa zostało zamknięte. – Instytucja ta cieszyła się dużą popularnością wśród zwiedzających oraz mediów. Jej zamknięcie w dość niejasnych okolicznościach wywołało falę mniej lub bardziej prawdopodobnych domysłów co do powodów takiej decyzji. Pozwoliłem sobie więc, w oparciu o powszechnie dostępne fakty, stworzyć własną epicką historię na ten temat – wyjaśnia autor. Fikcja literacka cały czas przeplata się z autentycznymi wydarzeniami z historii muzeum, przez co czytelnik zaczyna się zastanawiać, czy faktycznie mogło tak być. – Redaktorzy, zajmujący się moją książką, pytali, czy zaprezentowana przeze mnie wersja wydarzeń miała miejsce w rzeczywistości – dodaje Dariusz Rekosz.

Komentarze (1)

Edyta (2010-12-17 08:44:38)
Gorąco polecam!
Wydawałoby się, że Hans Kloss zainteresuje tylko facetów. Ale historia opisana w tej książce jest tak wciągająca, że nie sposób jej odłożyć chociażby na chwilę! Zaczęłam czytać wieczorem i skończyłam... nad ranem. Wspaniała lektura - trzymjąca w napięciu, świetne dialogi i super akcja. Dla każdego! Gorąco polecam!!!
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar