Diky

2010-11-29

CIEKAWOSTKI

Lekkoatleci roku 2010

David Rudisha i Blanka Vlašić, zostali uhonorowani mianem Lekkoatletów Roku 2010 na Świecie. Wynik, najbardziej prestiżowego sondażu  sportowego, został ogłoszony 21 listopada na gali IAAF World Athletics w Monaco.

Sportowa kariera laureatów przebiegała w imponującym tempie. Gdy w wieku 21 lat Rudisha został najmłodszym w historii nagrodzonym mężczyzną, Vlašić przez cztery kolejne lata uznano za bezkonkurencyjną w swojej dziedzinie i wyróżniono za Najlepszy Kobiecy Występ w Skoku Wzwyż.

W sumie połowa z 10 nominowanych atletów jest reprezentantem marki adidas. Wśród nich znajdziemy również amerykańskiego rekordzistę na 100m, Tysona Gay; wiodącą w sprincie kobiet, biegaczkę Veronicę Campbell-Brown; oraz mistrzynię świata siedmioboju Jessicę Ennis.

W 2010 dwukrotnie pobijając rekord podczas najbardziej prestiżowego z mityngów lekkoatletycznych na dystansie 800m, trafił na pierwsze strony gazet. Kiedy Kenijczyk wygrał rywalizację na dystansie dwóch okrążeń, stał się trzecim mężczyzną po 33 latach.

Równie imponujące sukcesy Vlašić, można porównać do gwiazd światowej sceny muzycznej i kina. W 2007 roku, Chorwatka pobiła cztery rekordy świata – dwa w hali i dwa na stadionie otwartym. Vlašić, występując pod koniec sezonu we wrześniu na zawodach Continental Cup, podbiła serca swojej rodzimej publiczności w Splicie.

Po zwycięstwie w Splicie, kwalifikującego ją do światowych liderów, Vlašić powiedziała: „Warto próbować. Teraz mogłabym spokojnie iść na emeryturę i niczego nie żałować”.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar