2010-10-26

ROZRYWKA

Muzycznie i fabrycznie po raz piąty

Już 2 listopada, na rynku pojawi się piąta część kompilacji muzycznej Sygnowano Fabryka Trzciny związanej ze słynnym warszawskim Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny. Podobnie jak w ubiegłych latach, na Sygnowano 5 znajdą się wykonawcy, którzy dotychczas wystąpili w Fabryce Trzciny lub w jej filii Skwerze. Dwa premierowe utwory przygotowali L.U.C., a także Nighthawks, Anna Maria Jopek i Dominic Miller. Bogaty i ambitny artystycznie repertuar na płytę wydaną przez STX Records (Grupa STX JAMBOREE) i EMI Music Poland, dobrał Stanisław Trzciński.

Ukazująca się już od pięciu lat kompilacja zdobyła grono wiernych fanów. Album tradycyjnie już ucieszy miłośników polskiej oraz międzynarodowej muzycznej mieszanki alternatywnych i awangardowych brzmień, pozwoli poczuć wyjątkowy klimat warszawskiego Centrum Artystycznego. Niejednym zaskoczy...

Fabryka Trzciny to miejsce skupiające wokół siebie mnóstwo artystycznych indywidualności. Starannie dobrane propozycje programowe, jak i otwartość na innowacje oraz eksperymenty w zakresie szeroko pojętej kultury i sztuki, pozwoliły Fabryce osiągnąć niekwestionowany status jednego z najciekawszych miejsc na mapie kulturalnej stolicy. W 2009 roku w sercu Warszawy, na Krakowskim Przedmieściu powstała filia Centrum Artystycznego – Skwer. Tam również można spotkać wielu znakomitych i ambitnych twórców i wykonawców. Właśnie utwory artystów występujących w Fabryce i w Skwerze można znaleźć na piątej, najnowszej części kompilacji.

Na płycie usłyszeć będzie można wiele ciekawych polskich i zagranicznych kompozycji, między innymi  utwory takich wykonawców jak: Rebekka Bakken, Fox, Kucz / Kulka, Pustki, Dhafer Youssef, The Car Is On Fire, czy Funkstar De Luxe, a także wyjątkowe premierowe nagrania L.U.C, Nighthawks oraz Młynarski plays Młynarski.

Stanisław Trzciński, odpowiedzialny za dobór artystyczny repertuaru oraz producent serii płyt, podkreśla: - Sygnowano Fabryka Trzciny to niezwykle popularna i ceniona przez fanów muzyki kompilacja płytowa. Piąta część tradycyjnie zaskoczy wieloma interesującymi utworami nietuzinkowych artystów. Na szczególną uwagę zasługują dwa bardzo wyjątkowe i premierowe nagrania. Zaskakująca wersja kompozycji mojego ojca Wojciecha Trzcińskiego „Małe tęsknoty” w wykonaniu niemieckiego zespołu Nighthawks ze specjalnym udziałem naszej polskiej Anny Marii Jopek oraz argentyńskiego gitarzysty Dominica Millera, wieloletniego współpracownika Stinga, oraz przygotowana przez L.U.C. specjalnie dla nas produkcja utworu „Loopdoom” pochodzącego z jego najnowszej płyty, stworzonej wyłącznie za pomocą modulacji ludzkiego głosu. Polecam również wsłuchanie się w interpretację piosenki Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu projektu Młynarski plays Młynarski „Panowie, bądźcie dla nas dobrzy na zimę”. Ten utwór pochodzi z płyty projektu, która swoją premierę ma niemal w tym samym czasie co Sygnowano. Zaskakujące, z jakim szacunkiem do tradycji oraz w jak doskonale brzmiących aranżacjach, młode pokolenie m.in. Jan Młynarski i Gaba Kulka, oddało hołd twórczości jednego z najlepszych polskich autorów tekstów. Nasze płyty sygnujemy muzyką wyłącznie z najwyższej półki. A tym razem jest jeszcze ciekawiej. Warto posłuchać!

Album Sygnowano Fabryka Trzciny vol. 5 wydany będzie przez STX Records i EMI Music Poland w opakowaniu digipack. Uwagę zwraca także nowa szata graficzna serii. Partnerami płyty są firma Kalmar i firma Dunlop.

Tracklista Sygnowano Fabryka Trzciny vol. 5
 
 1. Anita Lipnicka - Car Door
 2. Dhafer Youssef - Wind & Shadows
 3. Nighthawks/Jopek/Miller - Male Tęsknoty
 4. Rebekka Bakken - Say Goodbye To What Is Gone
 5. Julia Marcell - Dancer
 6. Kucz/Kulka - Dead Yet
 7. L.U.C. - Loopedoom
 8. Pink Freud - Monster Of Jazz
 9. Pustki – Kalambury
 10. Raz Dwa Trzy – Już
 11. Młynarski plays Młynarski – Panowie, bądźcie dla nas dobrzy na zimę
 12. Oszibarack – Surfin’ Safari
 13. The Car Is On Fire – Ombarrops!
 14. The Poise Rite - Rock & Roll
 15. Fox - Belly of The Beast
 16. Barry White - Let The Music Play (Funkstar's Club Deluxe Edit)
 17. Reni Jusis - A mogło być tak pięknie

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar