2010-10-06

Byliśmy tam...

Eskapada do Chorwacji 2010 Dzień siódmy

21.08.2010

Po śniadanku od razu udaliśmy sie do Zadaru, który na mapie każdego przewodnika powinien być musem. Piękne miasto z wieloma pozostałościami po Rzymianach, dzięki którym to miasto ma ujmujący klimat. Mnóstwo wąskich, bardzo zadbanych uliczek wypełnionych kawiarenkami i sklepami, które oferują po prostu wszystko. Z wieży znajdującej się na forum rozciąga się przepiękny widok na błękitne morze i sam Zadar. Najbardziej zachwycającą rzeczą w Zadarze są morskie organy. Ponieważ ludzka wyobraźnia nie zna granic, oczekiwaliśmy więc olbrzymich organ, a morskie organy są po prostu otworami w blokach betonowych. Nic specjalnego... ktoś mógłby powiedzieć, jednak zatrzymanie się przy organach, siedzenie właśnie w tym miejscu jest czymś niezwykłym, gdyż dźwięki jakie wydają organy nie usłyszymy nigdzie indziej. Tutaj wiatr i morze wygrywają swoje melodie.

Im dalej na południe, tym morze jest piękniejsze - przejrzyste i niezwykle błękitne. Przy morzu każdy znalazłby miejsce dla siebie, jednak Zadar jest przepełniony turystami. Mnóstwo tutaj Polaków, wszędzie zgiełk i pełno ludzi, jednak sam Zadar jest zachwycający.

Udało nam się również zajrzeć do Szybenika. Mała miejscowość z mnóstwem twierdz, jednak czas pozwolił nam na zobaczenie jednej - dla widoków było warto.

Po południu udaliśmy się do Parku Narodowego KRKA - wstęp 95 kun (koło 45 zł) - dużo, jednak trzeba tu być, by móc podziwiać piękne wodospady i zobaczyć turkusową wodę i stojące w niej ryby. Jest to wyjątkowe miejsce - nie wolno go przegapić. Wspomnienia z kąpieli przy wodospadzie pozostaną niezapomniane.  Dzień był intensywny, ale bardzo udany.

Zdjęcia z Parku Narodowego KRKA już jutro. Zapraszamy.

 
Chorwacja 2010 Dzień pierwszy

Chorwacja 2010 Dzień drugi

Chorwacja 2010 Dzień trzeci

Chorwacja 2010 Dzień czwarty

Chorwacja 2010 Dzień piąty

Chorwacja 2010 Dzień szósty

Chorwacja 2010 Dzień siódmy

Chorwacja 2010 Dzień ósmy

Chorwacja 2010 Dzień dziewiąty

Chorwacja 2010 DZień dziesiąty

Chorwacja 2010 Dzień dziesiąty cz.2

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar