2010-09-21

ROZRYWKA

Muzyczne tsunami nad Wisłą

Już 28 września na rynku pojawi się kolejna, długo oczekiwana, piąta edycja kompilacji Pieprz i Wanilia. Ta kultowa seria, stworzona przez Stanisława Trzcińskiego, od ponad 6 lat serwuje słuchaczom zaskakujące brzmienia muzyczne z całego świata. Na piątej części będzie, tradycyjnie dla serii, bardzo klimatycznie, zaskakująco i różnorodnie. Na podwójnym albumie nie zabraknie ważnych i znanych zespołów. Wśród nich znajdują się m.in. Thievery Corporation, Beirut, Natacha Atlas, Caravan Palace, Dead Can Dance, Natalie Cole, Incognito czy James Brown.


Pieprz i Wanilia vol. 5 - The Best of Lounge Music to muzyczna wyprawa po wielu gatunkach muzyki z najbardziej odległych zakątków całego globu. Na dwóch płytach oprócz utworów w pełni egzotycznych znajdują się również takie wielkie przeboje jak: Papa Was a Rolling Stone, Smells Like Teen Spirit, Strawberry Fields Forever, La Bamba, If I Ever Loose My Faith In You czy It’s a Man`s World w zaskakujących aranżacjach. Tym razem muzyczną podróż rozpoczyna Natalie Cole, a kończy seria hinduskich przebojów gatunku zwanego bhangra oraz azjatycki chill out. W środku zaś znajdują się wszelkie smaki muzyczne, choćby arabskie, afrykańskie czy latynoskie. Album Pieprz i Wanilia vol. 5 wydawany przez STX Records (Grupa STX JAMBOREE) wspólnie z EMI Music Poland to ponad 160 minut muzyki z pograniczna soulu, nu jazzu i chill outu z domieszką rozmaitych etnicznych brzmień. Seria doczekała się już dwóch złotych płyt. Najnowsza piąta edycja z racji dwóch lat przerwy na rynku, ma szansę na wielki sukces sprzedażowy.

Stanisław Trzciński, autor i pomysłodawca serii Pieprz i Wanilia mówi:
 
Ogromnie cieszy mnie, że dzięki tej serii mogłem połączyć swoje dwie największe pasje – muzykę i podróże. Owocem tego zamiłowania jest właśnie Pieprz i Wanilia. Zawsze zaskakiwało mnie, a zarazem cieszyło, że seria ta to najlepiej sprzedające się kompilacje w naszym katalogu. W tym roku, po dłuższej przerwie, to rzeczywiście może być muzyczne tsunami nad Wisłą! Znowu oddaję w ręce wielbicieli muzyki świata kolejną porcję znakomitych utworów. Ale jakich! Wyszukałem brzmienia z najbardziej odległych zakątków globu w szlachetnych, energetycznych oraz nastrojowych aranżacjach. Mam nadzieję, że znowu uda nam się zaskoczyć fanów serii różnorodnością prezentowanej muzyki. Tegoroczną muzyczną podróż zaczynamy od europejskich i amerykańskich klasyków, z przystankami na gorącej Kubie, w Meksyku, w płomiennej Hiszpanii i egzotycznym Dalekim Wschodzie. Brzemienia hinduskie, arabskie, afrykańskie to tematy których nie może zabraknąć na kolejnej części jednej z najbardziej popularnych kompilacji z muzyką lounge w Polsce. Trzciński dodaje: To czym charakteryzują się płyty z serii Pieprz i Wanilia to różnorodność i interesujący repertuar, co doceniają wierni fani wydawanych przez nas krążków. Dzięki fanom naszej serii druga i trzecia część Pieprzu i Wanilii osiągnęła status Złotej Płyty.

Piąta część kompilacji Pieprz i Wanilia pojawi się na rynku 28 września i tradycyjnie  wydana zostanie w  ekskluzywnym opakowaniu Digipack 2CD De Luxe Edition.

Partnerami wydawnictwa są: Lemongrass Oriental Restaurant & Bar, firma Kalmar, biuro tłumaczeń Kontekst, MULTICO WELLNESS & SPA, firma Yeti, SpeakUp, sklep Evergreen, Restauracja Biosfeera, Restauracja India Curry, W Biegu Cafe.

Zobacz co będzie można usłyszeć na kolejnej części Tracklista Pieprz i Wanilia vol. 5

CD 1
1.    Intro
2.    Natalie Cole - If I Ever Lose My Faith In You
3.    Incognito - I Can See The Future
4.    George Duke - Dog-Man
5.    James Brown - Sunny (Funk Master J.B. VS Funk Master J.S. Hardboiled Remix)
6.    Lenni Sesar - Morris Park (Bonde de Role Remix)
7.    Pete Rodriguez - I Like It Like That (Aaron Jerome Remix)
8.    La-33 - La Pantera Mambo
9.    Montefiori Cocktail -  Hung Up
10.   Los Fabulosos Cadillacs – Strawberry Fields Forever
11.   Mongo Santamaria - La Bamba
12.   Dolores Vargas – Jamalacha
13.   Doris Day - Perhaps, Perhaps, Perhaps (Quizas, Quizas, Quizas)
14.   The Platters – Volare 3
15.   Reptile Palace Orchestra - It`s A Man’s Man`s  World
16.   Angus & Julia Stone - Paper Aeroplane
17.   Almasäla - Asoma Tu Carita
18.   Novalima – Mandinga
19.   Dead Can Dance - Persian Love Song (live at the Mayfair Theatre)

CD 2
1.    Beirut – Nantes
2.    Bukky Leo & Black Egipt - The Vision
3.    Jan Wouter Oostenrijk (JWO) – Caravan
4.    Malik Adouane feat. Melvin - Papa Was A Rolling Stone
5.    Caravan Palace – Suzy
6.    Tim Whelan - Smells Like Teen Spirit
7.    Achanak - Tut Guhia
8.    Rajinder Malhar - Deor Tera
9.    Amrik Babbal - Maan Doabe Da
10.  Kaka Bhaniawala - Nachne Nu Dil Ta
11.  Shizzio, Savana, Maxwell & D – Maharaja
12.   Mangi Mahal, Vybz Kartel & Nikitta - Balle! Shava!
13.    Labh Janjua & Iceberg Slimm - Akh Mastani
14.    Lehmber Hussainpuri - Jatt Mele Chaliya
15.     Bill Singh & Lady Ru - Dil Lutke Legayi
16.    Thievery Corporation - Satyam Shivam Sundaram
17.    Natacha Atlas & The Mazeeka Ensemble - Ya Laure Hobouki


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar