2010-06-01

Kolekcje ubrań

Kolekcja Anglomania & Lee od Vivienne Westwood

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w karierze Vivienne Westwood. Projektantka jest niezwykle dumna ze współpracy z legendarną marką Lee przy tworzeniu kolekcji odzieży dżinsowej. Kolekcja obejmuje 4 modele dżinsów męskich i 5 modeli dżinsów damskich oraz modele unisex, takie jak:

KOLEKCJA MĘSKA
Modele klasyczne
Dżinsy z obniżonym krokiem
Dżinsy rockandrollowe
Dżinsy typu „bondage” (z nogawkami połączonymi paskami)
Workowate dżinsy (unisex)

KOLEKCJA DAMSKA
Klasyczne obcisłe rurki
Wąskie dżinsy
Wyprofilowane dżinsy
Dżinsy Pamela
Mikroszorty

Główną inspiracją tej linii będą archiwalne projekty Vivienne Westwood, m.in. jej nowatorskie kolekcje w stylu punkowym i pirackim z lat 70. i 80., jak również zastosowanie dynamicznych cięd, które przez lata stały się jej znakiem rozpoznawczym. W modelach dla mężczyzn – np. w spodniach typu „bondage” – zastosowano charakterystyczne dla Vivienne Westwood zamki wszyte w kroku. Workowate spodnie mają natomiast zaokrąglone nogawki, a na pasku do szelek wszyto guziki. W kolekcji damskiej wykorzystano nadruki z typowym dla marki Westwood motywem zawijasów wykonanym na zagiętym brzegu mikroszortów. W wyprofilowanych modelach dżinsów zastosowano poskręcane nogawki, aby nadad im efekt pomarszczenia.

Jeśli chodzi o kolorystykę, czero i ciemne indygo, zarówno w wersji ze stretchem, jak i bez stretchu, zostały skontrastowane z bardziej „podniszczonym” dżinsem i dżinsem w stylu vintage. W kolekcji znajdziemy również dżins farbowany na mocne kolory: chabrowy, czerwony, szmaragdowy, karmelowy i biały, a także dżins z metalicznym, złotym i miedzianym nadrukiem oraz wzorami sprawiającymi wrażenie trójwymiarowych, które zostały zaczerpnięte z jednej z kreacji autorstwa projektantki. W kolekcji Anglomania & Lee autorstwa Vivienne Westwood znalazła się również limitowana seria spodni zaprezentowana po raz pierwszy na wybiegach w Mediolanie i Paryżu podczas Tygodni Mody. Linię uzupełniono poprzez nadanie „efektu miejscowego rozjaśnienia” oraz wprowadzenie dwóch nowych modeli – dżinsów z efektem znoszenia i spodni typu „bondage”. Ta częśd kolekcji będzie dostępna wyłącznie w wybranych sklepach detalicznych i salonach Vivienne Westwood.

Kolekcja Anglomania & Lee od Vivienne Westwood będzie dostępna w salonach Vivienne Westwood oraz w wybranych sklepach detalicznych na całym świecie.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar