2010-05-23

WARTO WIEDZIEĆ

Kolejna książka blond podróżniczki

Na terytorium tej środkowoamerykańskiej republiki znajdują się imponujące pozostałości cywilizacji Majów, a egzotyczne dla nas tradycje tego tajemniczego ludu są nadal żywe.

Podczas miesiąca spędzonego w jednym najbardziej niebezpiecznych krajów świata autorka podążała tropem tajemnicy Majów, odkrywając prawdę na temat legendarnych Kryształowych Czaszek, Atlantydy, kalendarza Majów oraz końca świata, który rzekomo ma nastąpić w grudniu 2012 roku. Beata Pawlikowska w charakterystyczny dla siebie, pełen humoru sposób, opisuje swoje przygody i napotkane osoby. Atutem książki są zdjęcia i rysunki wykonane przez samą autorkę.

Trasa jej samotnej wędrówki prowadziła przez Rzekę Skorpionów, Dom Ognia, Lodu, Ciemności i Ostrzy, a także przez Jaskinię Nietoperzy i Krainę Strachu zwaną Xibalba. Podsumowując swoją wyprawę najsławniejsza polska blond podróżniczka napisała: W podróży bywa tak samo jak w życiu. Czasem wyruszasz w drogę, mając jasno określony cel, a kiedy tam dotrzesz, okazuje się, że wcale nie wiedziałeś, dokąd tak naprawdę zmierzasz.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar