2007-07-28

Usta

DBAJ O USTECZKA

Tagi: usta
Niezwykle delikatne...
Usta muszą być dobrze chronione ponieważ pokryte są bardzo cienką warstwą rogową, zawierającą mało melaniny, nie maja też gruczołów łojowych. Zwilżanie śliną może sprzyjać wysuszaniu i zakażaniu przez różne drobnoustroje. Na podstawie wyglądu warg możemy stwierdzić, jakie jest ukrwienie reszty skóry. Szorstkie i spękane usta warto przed nałożeniem pomadki ochronnej wymasować miękką szczoteczką do zębów. Szczoteczkę prowadzimy kolistymi ruchami. Zabieg ten usuwa z warg drobne strzępki skóry, a także poprawia ukrwienie.

Codzienny masaż...
Regularna pielęgnacja okolic ust zapobiegnie przedwczesnym zmarszczkom. Do usuwania resztek szminki używamy kremów natłuszczających, aby niepotrzebnie nie niszczyć skóry. Wargi trzeba codziennie kremować, masując je okrągłymi ruchami.
Ranki...
W przypadku drobnych zadraśnięć i podrażnionych kącików ust pomaga olejek z drzewa herbacianego, który ma działanie łagodzące i przyspiesza gojenie się ran. Na wyschnięte wargi pomaga sok z ogórka, można też na noc nasmarować usta grubą warstwą wazeliny, czy miodu. W ciągu dnia trzeba smarować usta balsamem z woskami roślinnymi, które pozostawiają na skórze warstwę ochronną. Dobrze osłaniają wargi pomadki tłuste i ochronne. Niektóre witaminy wspomagają gojenie się ust (wit. A, E, C, B2).

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar