2009-11-01

DEKORACJA WNĘTRZ

Pokój pierwsza klasa

Uczeń debiutujący w gimnazjum jest zazwyczaj przejęty nowym miejscem nauki i obowiązkami. Zaistniałe zmiany pragnie zaznaczyć w wyglądzie swojego pokoju. Nie podobają mu się już bajkowe postacie na ścianach czy różnokolorowe meble. Upragnione staje się nowe „dorosłe” biurko, regał na rosnącą kolekcję zeszytów i książek, a także zmiana ogólnej kolorystyki wnętrza.

Gimnazjalista ma także więcej obowiązków, które wymuszają stworzenie w jego pokoju funkcjonalnych stref do spania, zabawy i nauki. Strefy te doskonale wydzielą meble, a podkreślą je odpowiednie kolory ścian. Miejsca poświęcone skupieniu lub odpoczynkowi dziecka najlepiej zaznaczyć pastelowymi barwami na ścianach jak i na samych meblach. Dodatkowym atutem jasnych kolorów na dużych powierzchniach jest to, że są one "bezpieczne w użyciu” – zestawiając je ze sobą, trudno o pomyłkę w kompozycji. I tak, pastelowych odcieni uspokajającej zieleni nie szczędźmy przy łóżku dziecka. Zieleń współgra z kolorem żółtym, sprzyjającym koncentracji, na który można pomalować ścianę, przy której stoi nowe biurko. Do takiej kompozycji doskonale będą pasować dodatki w odcieniach koloru niebieskiego lub błękitu. Ściany pomalowane na jasne i ciepłe kolory stanowią również doskonałe tło dla ornamentów. Nowy wzór na ścianie w ulubionych kolorach nastolatka to miejsce na spełnienie jego najbardziej szalonych aranżacyjnych marzeń. Pastele na ścianach i innych dużych powierzchniach dobrze „zniosą towarzystwo” wszelkich utrzymujących porządek plastikowych koszy, pudeł, czy segregatorów, w najbardziej nawet żywych, a ulubionych barwach ucznia.Ogromny wybór świetlistych pastelowych barw znajdziemy w bogatej ofercie kolorystycznej farby Optiva 5, marki Tikkurila. Jasne kolory rozjaśnią przestrzeń pokoju poprzez odbijanie światła, dzięki czemu będzie on odbierany jako większy, ale i bardziej pogodny. A gimnazjalista będzie tym chętniej spędzał w nim czas przy nauce. Niemal nieograniczony wybór barw z palety farby Optiva 5 gwarantuje znalezienie dokładnie takiego koloru, jaki jest nam potrzebny w aranżacji i jego idealne dopasowanie do innych elementów wnętrza.

Optiva 5 jest lateksową farbą akrylową o matowym wykończeniu, która dobrze kryje, łatwo się rozprowadza i szybko schnie. Wysoka jakość farby sprawia, że przypadkowe zabrudzenia mogą być łatwo wyczyszczone przy pomocy zwykłej wilgotnej szmatki, a ściany pokoiku na długo zachowują świeży wygląd. Produkt jest wzbogacony dodatkiem zapachowym, którego przyjemna woń daje komfort malowania i utrzymuje się aż do momentu całkowitego wyschnięcia powierzchni. W związku z procesem wprowadzania, w 2009 roku, nowego systemu barwienia dla produktów marki Tikkurila, pełna oferta kolorystyczna farby Optiva 5 będzie już wkrótce sięgać aż 10 000 barw.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar