2009-10-22

Włosy

Linia Prolab

Aby podjąć skuteczną walkę z przykrymi dolegliwościami konieczne jest zastosowanie właściwej kuracji.

Pomoże w tym PROLAB – profesjonalna marka dostępna wyłącznie w aptekach !

To linia składająca się z trzech specjalistycznych produktów przeciw wypadaniu włosów:
– lotionu w ampułkach
– lotionu bez spłukiwania
– szamponu oraz
– szamponu przeciwłupieżowego z aktywną formułą.

Wszystkie produkty z linii PROLAB zostały przetestowane dermatologicznie. Umieszczony na opakowaniu znak DERMATOLOGICALLY TESTED gwarantuje, że produkty nie zawierają szkodliwych składników wywołujących reakcje alergiczne.

PROLAB to specjalistyczny system produktów do włosów i skóry głowy z problemami, dostępny wyłącznie w aptekach.

Oprócz wysokiej skuteczności i powszechnej dostępności dodatkowym atutem są optymalne koszty kuracji, niezbędnej w stanach uporczywych dolegliwości, wymagających długotrwałego stosowania preparatów.

WYPADANIE WŁOSÓW

Wypadanie włosów jest naturalnym objawem. Zwykle każdego dnia tracimy od 60 do 80 włosów. Jednak gdy 100 lub więcej włosów wypada dziennie, mamy do czynienia z natężonym wypadaniem włosów. To oznacza, że liczba włosów w fazie anagenowej (faza aktywnego wzrostu) maleje, a ilość włosów w fazie telogenowej (faza odpoczynku) wzrasta.
Normalny cykl życia włosa może zostać zaburzony przez wiele czynników takich jak stres, złe nawyki żywieniowe, czy np. zaburzona równowaga hormonalna. Konsekwencją jest nadmierne wypadanie włosów, bądź brak nowo odrastających.

Przyrost włosów
Włosy odrastają systematycznie. Cykl życia włosa zawiera się w trzech fazach, które w normalnych okolicznościach konsekwentnie następują po sobie i ciągle się powtarzają. W pierwszej fazie (anangenowej), trwającej od 3 do 5 lat, włosy rosną nieustannie i stają się silniejsze. Gdy włos się starzeje, rozpoczyna się faza druga (katagenowa), podczas której włos odpoczywa (trwa około 3 tygodnie). Po czym następuje 3-miesięczny okres (telogen), gdy włos wypada i robi miejsce dla nowych włosów. Przeważnie posiadamy około 75-85 % włosów w fazie anagenowej, około 2 % w fazie katagenowej oraz 15-18 % włosów w fazie telogenowej.

Ratunek PROLAB
Produkty PROLAB stanowią unikalny system komplementarnych trzech rodzajów produktów przeciw wypadaniu włosów:
- szamponu,
- lotionu bez spłukiwania,
- lotionu w ampułkach.

Dzięki temu zapewniają włosom profesjonalną i kompleksową pomoc o działaniu – zapobiegawczym i wspomagającym leczenie, dostosowaną do intensywności problemu.

Produkty PROLAB zawierają zarówno naturalne składniki pielęgnacyjne, jak i substancję aktywną – FollicusanTM, która działa odświeżająco i pomaga odzyskać równowagę cebulkom włosów. Jest to mieszanina prowitaminy B5, białka mlecznego, inozytolu, acetylocysteiny i acetylometioniny. Wyniki testu in vitro pokazały, że cebulki włosów stają się o ponad 100% bardziej aktywne przy użyciu 3,2% aktywnego follicusanu, podczas gdy biosynteza protein zwiększyła się o ponad 50 %*. Z drugiej strony test in vivo pokazał widoczny wpływ formuły follicusan na cykl życia włosa ludzi, którzy cierpieli na nadmierne wypadanie włosów. Efekt był widoczny po 3 – 4 miesiącach kuracji. Ponad 40% więcej włosów w fazie anangenowej oraz ponad 70% mniej włosów w fazie telogenowej*. Prolab przeciw wypadaniu jest zalecany szczególnie w przypadku łysienia rozlanego. Może być używany również w przypadku wrażliwej skóry głowy. Łysienie rozlane zwykle dotyczy kobiet, a pojawia się po nieprawidłowym odchudzaniu, chorobach zakaźnych, silnych przeżyciach stresowych.

Użyte w produktach PROLAB substancje są neutralne dla naturalnej mikroflory zdrowej skóry głowy. Dzięki temu pełnią podwójną rolę – pielęgnują włosy i skórę głowy oraz jednocześnie, usuwając czynniki przyczynowe, likwidują problemy i wspomagają kuracje dermatologiczne. Wyjątkowa skuteczność szamponów potwierdzona została w laboratoriach współpracujących z Ilirija oraz przez niezależne autorytety dermatologiczne. Są one rekomendowane przez Prof. Andrzeja Langnera z Kliniki Dermatologicznej AM w Warszawie (list Prof. Langnera znajdą Państwo w załączonych materiałach).

/*źródło: rezultaty testu przeprowadzonego przez niemieckie laboratorium Dr Kurt Richter GmbH.

PROLAB lotion przeciw wypadaniu włosów zawiera aktywną formułę Follicusan, która efektywnie przeciwdziała wypadaniu włosów. Follicusan aktywnie pobudza cebulki włosów. Twoje włosy staną się silniejsze.

Cena detaliczna 46,00 zł
Wielkość opakowania – 200 ml

FOLLICUSAN
PROLAB lotion przeciw wypadaniu włosów (ampułki) zawiera aktywną formułę Follicusan, która efektywnie przeciwdziała wypadaniu włosów. Follicusan aktywnie pobudza cebulki włosów. Twoje włosy staną się silniejsze.

Cena detaliczna 60,00 zł
Wielkość opakowania – 5 x 10 ml

PROLAB szampon przeciwko wypadaniu włosów zawiera aktywną formułę Follicusan, która efektywnie przeciwdziała wypadaniu włosów. Follicusan aktywnie pobudza cebulki włosów. Szampon wzmacnia włosy, napełnia je nową energią i odżywia.

Cena detaliczna 24,90 zł
Wielkość opakowania – 200 ml

Sposób użycia produktów PROLAB
Rekomendujemy stosowanie kombinacji produktów Prolab nawet przy wczesnych oznakach nadmiernego wypadania włosów. Poza szamponem zalecamy używanie lotionu oraz ampułek. Przy nasilonym zjawisku wypadania włosów, rekomendujemy zastosowanie jednej ampułki z linii Prolab przed umyciem włosów, bezpośrednio na suche włosy. Ampułkę należy wmasować koniuszkami palców w skórę głowy i pozostawić na 20-30 minut. Po upływie określonego czasu, włosy należy umyć szamponem z linii Prolab przeciw wypadaniu włosów, po czym wmasować koniuszkami palców lotion przeciw wypadaniu włosów z linii Prolab i wysuszyć włosy. Lotionu nie należy spłukiwać! Rekomendujemy stosowanie 3-miesięcznej kuracji: dwa razy w tygodniu w pierwszym miesiącu, następnie raz w tygodniu.

ŁUPIEŻ
Łupież jest następstwem zbyt szybkiego regenerowania się komórek skóry głowy. W naturalnych warunkach komórki naszego ciała bezustannie obumierają i natychmiast są zastępowane nowymi. Zwykle proces ten przebiega w ciągu jednego miesiąca, lecz gdy cykl się skraca, a obumarłe komórki nie zdążą być odrzucone z naszego ciała, wówczas zaczynają się magazynować. Jeżeli taka sytuacja zaistnieje na skórze głowy to mamy do czynienia z łupieżem. Najczęstszą przyczyną łupieżu jest grzyb zwany Pityrosporum ovale (lub Malassezia furfur), który występuje na skórze głowy każdego człowieka i w normalnych okolicznościach nie jest on szkodliwy. Jednak, gdy występuje w nadmiernej ilości powoduje formowanie się irytujących płatków łupieżu, przeważnie połączone z silnym uczuciem swędzenia skóry głowy. Jest wiele przyczyn łupieżu: brak równowagi hormonalnej, różne pory roku (podczas zimy więcej osób cierpi z powodu łupieżu), stosowanie nieodpowiednich do skóry głowy szamponów, niedokładne spłukiwanie szamponów i odżywek po umyciu włosów, stres czy długotrwałe napięcie.

PROLAB szampon przeciwłupieżowy
PROLAB szampon przeciwłupieżowy zawiera aktywną substancję pirytion cynku, która efektywnie likwiduje ciężkie formy uporczywego łupieżu i zapobiega jego odnawianiu się. Efektywnie osłabia wzrost mikroorganizmów. Działa odżywczo i relaksująco na skórę głowy. PROLAB szampon przeciwłupieżowy zawiera także witaminę B5 (pantenol), przenika do włókna włosa i wzmacnia jego strukturę, działając jednocześnie odżywczo i relaksująco na skórę głowy, pozwala rosnąć nowym, zdrowym włosom. Pantenol jest naturalnym regeneratorem i nawilżaczem, wnikając do włókna włosa sprawia, że włos staje się grubszy i wzmacnia jego strukturę. Cieniutka warstwa na powierzchni włosa odżywia jego warstwy i chroni wewnętrzną część kory włosa, zapobiega łamaniu się włosów i wzmacnia nadając im objętość. Włosy są naturalnie nawilżone.

Cena detaliczna 24,90 zł
Wielkość opakowania – 200 ml

Użycie szamponu przeciwłupieżowego PROLAB
Aby zwalczyć uporczywe przypadki łupieżu, należy stosować szampon przeciwłupieżowy PROLAB początkowo dwa razy w tygodniu, następnie raz w tygodniu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar