2007-06-18

ROZRYWKA

NIEBO Z MOICH STRON

W koncercie wystąpili wykonawcy tworzący mieszankę młodości i doświadczenia: Kasia Kowalska, Andrzej Rybiński, Małgosia Ostrowska, Zbigniew Wodecki, Tatiana Okupnik, Borys Szyc, Maryla Rodowicz, Big Stars, Andrzej Lampert, Reni Jusis, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Marcin Mroziński, Piotr Cugowski, Maciej Silski, Krzysztof Kiliański i Jerzy Połomski.

Atmosfera udzielała się każdemu. Niesamowite wrażenie na żywo jak i przed telewizorem. Tak różnorodni wykonawcy przenieśli nas w krainę wspomnień, gdzie piosenki Krajewskiego zostały na nowo zinterpretowane i przypomniane, w nowych aranżacjach nie umknęło nigdzie przesłania Krajewskiego.

Największą burzę oklasków zgarnęła Maryla Rodowicz, która po raz 30 zaśpiewała bowiem na deskach opolskiego amfiteatru. Widzowie zaśpiewali jej także „Sto lat”. Ten moment był bardzo wzruszający dla wszystkich, a szczególnie dla samej zainteresowanej.

Koncert prowadził Andrzej Poniedzielski, jak zwykle grobowa mina i stłumiony uśmiech przy każdym dowcipie. Bardzo go lubię, cieszę się, że to on poprowadził ten koncert.

Ten koncert to hołd złożony Sewerynowi Krajewskiemu. Usłyszeliśmy bowiem jego kompozycje. Szkoda, że Krajewski nie pojawił się w Opolu. Myślę jednak, że oglądał koncert w telewizji i nie jeden raz zakręciła Mu się łezka w oku.

Tekst: Ewa Kuzera

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar