2007-06-13

WARTO WIEDZIEĆ

KOBIECY SKARB

Różnorodność...
Są ich miliardy na całym świecie, każde są inne, nie wliczając oczywiście tych sylikonowych, bo sylikonowe są wszystkie takie same, stojące i nienaturalne. Biust każdej z nas jest wyjątkowy i panowie tak właśnie powinni go traktować i zazwyczaj tak go traktują, ale aby nasze piersi były przedmiotem zachwytu i naszą dumą musimy o nie dbać. Codzienne zabiegi mają naprawdę duży wpływ na to, jak prezentują się piersi. Dlatego warto im poświęcić więcej czasu.

Nawilżaj…
Wygląd biustu zależy od jędrności i elastyczności skóry, która pełni funkcję naturalnego biustonosza. Skóra na piersiach jest cienka, łatwo się przesusza. Dlatego wymaga nawilżania i odżywiania dobrym kremem z witaminami i składnikami roślinnymi. Jeśli masz duży biust, dodatkowo stosuj preparaty poprawiające napięcie i elastyczność skóry. Po ciąży i trudach karmienia piersi potrzebują solidnego ujędrnienia i odżywienia. Zainwestuj w dobre serum podnoszące biust lub silnie działające ampułki ujędrniające.

Ujędrniaj…
Gdy skóra jest przesuszona, szorstka, a także przed wyjściem w mocno wyciętej sukience, sprawdzą się gotowe maseczki na biust i dekolt lub krem do biustu nałożony grubszą warstwą. Drugi sposób to własnoręcznie przygotowane okłady. Najprostszy jest z oliwy z oliwek. Filiżankę oliwy podgrzej, nasącz nią gazę, połóż na dekolcie, przykryj folią i ręcznikiem. Taki kompres świetnie nawilża i uelastycznia skórę. Poleż z nim około pół godziny. Wysiłek fizyczny… Wysiłek fizyczny jest oczywiście dobry na wszystko, a gimnastyka jest wprost idealnym rozwiązaniem na ujędrnienie biustu. Mięśnie piersiowe i więzadła to ważne elementy naturalnego biustonosza. I o nie trzeba, więc dbać. Najlepsze rezultaty dają tzw. ćwiczenia izometryczne. Poświęć na nie 10 minut każdego dnia. Ćwiczenia na biust są na prawdę proste, może to być naciskanie złożonych dłoni o siebie, opieranie się dłońmi o ścianę próbując przesunąć ścianę, damskie pompki, basen – zwłaszcza pływanie grzbietem, bądź ćwiczenia z piłką…

W domu…
Pierwszy z nich to codzienny minutowy prysznic dla biustu, raz ciepłym, a raz zimnym strumieniem wody. Temperaturę wody zmieniaj co 10 sekund i zawsze kończ zimną. Taki zabieg pobudza krążenie i poprawia koloryt i jędrność skóry. Stosuj co najmniej raz w tygodniu. Niezłe efekty przynosi przecieranie dekoltu kostkami lodu. Ale można też masować piersi "na ciepło". Rób to bardzo delikatnie, miękką szczotką, i nigdy dłużej niż minutę jedną pierś. Zamiast szczotki można używać rękawicy frotté lub gąbki i masować się pod prysznicem. Zabieg poprawia ukrwienie i ujędrnia skórę.

Tak niewiele potrzeba, a efekt oszałamiający…

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar