2007-06-12

WARTO WIEDZIEĆ

SPOSÓB NA CHWILOWY ODPOCZYNEK

Brak czasu…
Często jest tak, że brakuje nam czasu na to, by wyrwać się a z naszych mieszkań, by zebrać troszkę pieniążków i wyjechać chociażby na 4 dni. Wydaje się, że 4 dni to strasznie mało, ale prawda jest taka, że można dzięki temu naładować akumulatory na kolejne zderzenia z rzeczywistością, kolejne codzienne problemy, zwykłe życie…

Niedaleki, ale bardzo przyjemny wypad…
Dzisiaj chcemy przybliżyć troszkę jedno miejsce, które jest pewnie znane wielu osobom, a niektórym w ogóle. Sielpia…leży w województwie łódzkim, 8 km od Końskich. Główna atrakcja? Jezioro, które przyciąga zarówno rzeszę miejscowych, jak i turystów, gdyż jest prawdziwą atrakcją. Jezioro jest dość duże, woda w miarę czysta, gdyż widziałam miejsca o wiele gorsze. Mnóstwo atrakcji, gdyż można wypożyczyć rowerki wodne o przeróżnym standardzie, kajaki – jedno i dwuosobowe. Dookoła jeziora jest porządny deptak, który wchodzi w głąb jeziora, widok jest bardzo ciekawy, oraz skupia główne kawiarenki, puby, restauracje i dyskotekę przy plaży, która jest wprost oblegana. Można dostać tam wszystko, posiedzieć sobie na piwku przy plaży, która jest wprost idealna do opalania. Woda, mimo, że to jeszcze nie połowa czerwca, jest ciepła i głęboka tylko w niektórych partiach, więc nie jest tak niebezpiecznie. Główna część plaży, która leży blisko wszystkich barów, jest zazwyczaj zatłoczona, więc dla osób, które lubią prywatność i spokój, jest druga część jeziora, która leży po przeciwnej stronie bardzo blisko lasu. Tam można znaleźć spokój, poopalać się w ciszy, a nawet połowić ryby.

Warunki mieszkalne…
Dookoła jeziora jest mnóstwo ośrodków wypoczynkowych o przeróżnym standardzie. Jeżeli nie chcemy przepłacać możemy dostać domek w bardzo dobrym stanie - 80zł na 4 osoby. Domki są czteroosobowe, więc cena jest całkowicie rozsądna. Łazienka jest wspólna dla całego ośrodka, ale wyremontowana i czysta. Na placu znajdują się place zabaw dla dzieci, więc można je śmiało na chwilę spuścić z oka, dzieci mają cały czas zajęcie, jak nie plac zabaw to ping-pong. Domki utrzymane są w bardzo dobrym stanie, z dużymi oknami, które wpuszczają powietrze nawet w najbardziej upalne dni. Wyposażone są w lodówkę, wodę, oczywiście prąd. Do ceny za domek trzeba doliczyć zużycie prądu, ale nie wychodzi to tak dużo. Osoby, które wymagają znacznie więcej, też znajdą coś dla siebie.

Ogólne wrażenie bardzo dobre. Miejsce ma dobre położenie, jest gdzie się opalać, gdzie kąpać i popływać, nie można się tam nudzić, dzieci również mają mnóstwo do roboty. Wieczorami jest również masa atrakcji. Sielpia to bardzo dobre miejsce na spędzenie długiego weekendu lub kilku dni, gdy chcemy się oderwać od wszystkiego co normalne i pospolite.


A oto kilka zdjęć. KLIKNIJ, żeby powiększyć.


Komentarze (1)

anka (2007-06-12 10:07:56)
wygląda dobrze
ze zdjęć robi dobre wrażenie
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar