2006-11-27

WARTO WIEDZIEĆ

JEDZ NA MIEŚCIE, ALE NIE TYJ

Co z tym zrobić? Na pozór lekkie dania nagle okazują się ciężkie i tuczące. Niewinnie wyglądające naleśniki light czy domowej roboty pierogi mogą zawierać sobie tyle tłuszczu, że wystarczyłoby naszemu organizmowi na kilka dobrych obiadków.

Jak nie utyć jedząc na mieście? Rada niestety jest tylko jedna, i nie jest ona tak prosta jakby się mogło wydawać choć w pewnym momencie może nam to przychodzić bardzo łatwo. Recepta: licz kalorie . Lunch powinien mieć ok. 400 kcal, a obiad ok. 800 kcal. Pamiętaj, aby liczba kalorii wszystkich zjedzonych w ciągu dnia posiłków nie przekraczała 2000 kcal. Bardzo ważne jest również to, żebyś nie czekała do momentu, w którym już będziesz bardzo głodna bo wtedy zjesz wiecej niż byś chciała. Sam zapach wywoła wilczy apetyt, a wtedy będsziesz chłonąć co tylko pod ręką. Pamiętaj jeden posiłek dziennie spowalnia przemianę materii.

Jedynym wyjściem na piękną figurę, gdy chcemy się żywić na mieście, jest liczenie kalorii, a to nie jest takie proste. Żeby być w stanie stwierdzić ile kalorii właśnie stoi przed nami, musimy znać składniki dania, które zamówiłyśmy, a tego niestety nie ma w menu. Lekka na pierwszy rzut oka przekąska okazuje się niewiarygodnie tucząca i tylko dlatego, że zamówiłyśmy nieodpowiednie dodatki: sosik czy tłuszczyk na pierożkach czy naleśnikach. Chcesz być smukła? Zrezygnuj z dodatków. Również ziemniaki, frytki, ryż, makaron, kluski, a nawet sałatki, jeśli pływają w zawiesistych sosach, zmieniają się w bombę kaloryczną. Czymś oczywistym jest fakt, że należy wybierać potrawy przyrządzane na parze badź gillu, by mieć piękną i zgrabną figurę. Chude mięsa i ryby to jest to, za co nasza figura będzie nam wdzięczna. Świetnym do nich dodatkiem będą surówki, których kaloryczność, nawet jeśli porcje są dość duże, jest niewielka. Nasza rada: przed następnym wyjściem do restauracji czy do baru spraw sobie ściągę z kaloriami i co najważniejsze korzystaj z niej .

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar