2009-06-19

FITNESS

Muzyka w czasie joggingu

Dystrybutor sprzętu marki Altec Lansing w Polsce, KONTEL-TELECOM wprowadził właśnie na rynek produkty z linii BackBeat. Bezprzewodowe słuchawki oferują pełny dźwięk stereo bez kłopotliwych kabli.

Swoją nową propozycję amerykański producent, którego głośniki i słuchawki zyskują coraz większe rzesze fanów, dedykuje posiadaczom muzycznych telefonów GSM, odtwarzaczy MP3 i iPodów.Na rynku dostępne są dwie bezprzewodowe słuchawki Altec Lansing. BackBeat 903 to słuchawki stereo z mikrofonem, z interfejsem Bluetooth stereo A2DP i AVRCP. Zaprojektowane zostały do słuchania muzyki z telefonu GSM i innych urządzeń nadających dźwięk przez interfejs Bluetooth w profilu stereo oraz prowadzenia rozmów w profilu Bluetooth słuchawki nagłownej.

BackBeat 906 to zestaw, w którym oprócz słuchawek posiadających powyższe funkcje znajduje się dodatkowo bezprzewodowy nadajnik Bluetooth stereo. Niewielki adapter podłączony standardową wtyczką jack stereo 3,5mm do dowolnego źródła dźwięku umożliwia bezprzewodowe przekazywanie dźwięku do słuchawek za pośrednictwem Bluetooth. Zestaw pozwala zatem cieszyć się muzyką bez przewodów, płynącą z urządzeń, które Bluetooth nie posiadają. Otwiera to nowe możliwości i daje dużą satysfakcję z nieskrępowanego kablami, korzystania z posiadanego odtwarzacza MP3, telewizora czy wieży stereo.

Użytkownicy słuchawek BackBeat mogą teraz słuchać muzyki lub prowadzić rozmowy telefoniczne na przykład swobodnie uprawiając sport. Miłośników dobrej muzyki ucieszy na pewno fakt, że dzięki zastosowanym przez producenta technologiom słuchawki odtwarzają basy z podobnym efektem, jaki daje subwoofer.

BackBeat 903 i BackBeat 906 korzystają z opracowanej przez Plantronics, inteligentnej technologii AudioIQ™ dzięki, której głośność słuchawki i czułość mikrofonu podczas rozmowy automatycznie dostosowuje się do głośności otoczenia. Słuchawki uzbrojone w dwa wbudowane mikrofony (technologia Dual-Mic) precyzyjnie „zbierają” dźwięk i przekazują go rozmówcy bez zakłóceń. Obydwa zestawy wyposażone zostały w wygodne, dopasowujące się wkładki douszne skutecznie chroniące przed hałasem z otoczenia. Słuchawki o interesującym wyglądzie połączone są wygodnie układającym się z tyłu głowy miękkim i elastycznym pałąkiem.

Produkty importowane przez KONTEL-TELECOM, master dystrybutora sprzętu Altec Lansing w Polsce dostępne są również w dobrych sieciach handlowych m.in. Media Markt, Saturn, Electroworld, Kolporter oraz w dystrybucji Action i Komputronik.

Dane techniczne:
-Słuchawki stereo do telefonu GSM
-Profile Bluetooth® 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate)
-Stereo: A2DP i AVRCP,
-Mono: Hands-Free v1.5 i Headset v1.1
-Funkcja szybkiego parowania QuickPair™
-Izolacja hałasu z zewnątrz poprzez profilowane wkładki douszne
-Czas słuchania do 7 godzin
-Czas rozmowy do 7 godzin
-Głośnik: 14 mm z wzmocnionym basem
-Częstotliwość: 80 Hz – 12 kHz (-10 dB)
-Impedancja głośników 17 Ohmów
-Zasięg bezprzewodowy do 10m
-Waga tylko 34 g

BackBeat 903 w zestawie z ładowarką sieciową 230V microUSB
BackBeat 906 w zestawie z nadajnikiem Bluetooth stereo 3,5mm, podwójną ładowarką microUSB 230V

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar