2009-03-27

Usta

Krem do skóry wokół ust ABCDerm Peri - oral

ABCDerm Péri – oral jest jedynym produktem działającym bezpośrednio na przyczynę podrażnień skóry wokół ust, czyli zawarty w ślinie enzym amylazy. Wszystko to dzięki opatentowanemu przez Biodermę rozwiązaniu Amylpriv® (inhibitor amylazy). Skład kremu gwarantuje skuteczne, kompleksowe działanie: Enoxolon łagodzi zaczerwienienia, siarczan miedzi i cynku wykluczają zakażenia wtórne, zaś D-pantenol, alantoina i wyciąg z avocado odbudowują elastyczność skóry.Badania kliniczne* preparatu udowodniły jego 94-procentową skuteczność. W 31% przypadków nastąpiło całkowite wyleczenie podrażnień, a u kolejnych 63% pacjentów odnotowano znaczną poprawę. Co ważne, wszyscy pacjenci, którzy testowali krem znakomicie go tolerowali.

Dermatozy okołoustne mogą być spowodowane m.in. pocieraniem o skórę, ssaniem kciuka lub zabawek. Skórę podrażniają także enzymy zawarte w ślinie, w tym amylaza. Objawem tych – częstych u dzieci podrażnień – są: rumień, zaczerwienienie i przesuszenie zarysu ust.

W leczeniu okołoustnych zapaleń u dzieci, lekarze dermatolodzy zalecają
• unikanie kortykosterydów
• łagodzenie (enoxolon, cynk etc.)
• ograniczenie działania enzymów śliny
• izolowanie (unikanie kontaktu śliny ze skórą)
• nawilżanie skóry

ABCDerm Péri - oral to preparat o złożonym działaniu, który - odpowiadając na zalecenia dermatologów i pediatrów – działa jednocześnie przeciwzapalnie, antyseptycznie i nawilżająco. Krem ma bezbarwną i bezzapachową formułę, można go stosować z dowolną częstotliwością. ABCDerm Péri-oral jest dostępny wyłącznie w aptekach. Zalecana przez producenta cena 40-mililitrowej tuby to 44,5 zł.

* Badania kliniczne: 17 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 9 lat, stosowanie miejscowe kremu Péri-oral co najmniej dwa razy dziennie na skórę wokół ust, okres stosowania: 10 dni.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar