Diky

2008-11-20

Buty

Sezon na kozaki

Złap równowagę
Gdy zaczyna się robić zimno ubieramy kurtki, płaszcze, szaliki i czapki. Jednak, biorąc pod uwagę fakt, że najszybciej na obniżenie temperatury reagują m.in. stopy, trzeba w sposób szczególny zadbać o wygodne i ciepłe obuwie. Kiedy temperatura powietrza spada do 10°C , przez stopy ucieka aż cztery razy więcej ciepła niż przez pozostałą powierzchnię ciała. Zwiększony wysiłek, a także czasowe przebywanie w ciepłych pomieszczeniach sprawia, że w butach z wysoką cholewką łatwo pocą się stopy. Co za tym idzie, spocone stopy są wyjątkowo podatne na zmarznięcie. Dlatego, by zapewnić zrównoważoną i skuteczną ochronę przed zimnem, Geox proponuje stylowe modele kozaków z oddychającą podeszwą., która zapobiegnie poceniu się i marznięciu stóp.

Pierwszą propozycją jest model z wysokimi zaokrąglonymi cholewkami, delikatnie zaokrąglonym noskiem, wykonany z cieniowanej, marszczonej skóry, dostępny w ciepłym odcieniu orzechowego brązu oraz w chłodnym ciemnobrązowym ze stalowym przebłyskiem. Przeplatane przeszycia wizualnie wyszczuplają nogę, a wiązanie z tyłu i klamerka na kostce dodają finezji i wdzięku. Zbliżony wyglądem jest model wykonany z miękkiej czarnej skóry, utrzymany w sportowym stylu. Urozmaiceniem nieco minimalistycznego wyglądu jest zastosowanie kwadratowych metalowych klamerek. Obydwa modele butów mają płaskie oddychające podeszwy, z zabezpieczeniem antypoślizgowym, zapewniające stabilność i bezpieczeństwo w poruszaniu się po śliskim podłożu.

W szkockim stylu
Szkocka krata to jeden z hitów sezonu jesień-zima 2008/2009. Niezwykle efektownie prezentuje się jako dodatek do innych materiałów i wzorów. W zimowej ofercie Geox znajdziemy casualowy model butów z wysoką cholewką, wyglądem przypominający trampki. Wykonane są z czarnej skóry z wstawkami z materiału w deseń szarej kraty, z cholewką sięgającą do połowy łydki. Wysokie sznurowanie pozwala dobrze trzymać stopę, a antypoślizgowa oddychająca podeszwa zapewnia nie tylko ochronę przed zimnem, ale także dobrą przyczepność i bezpieczeństwo, nawet podczas chodzenia po oblodzonych chodnikach.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar