2007-02-24

ROZRYWKA

OSKARY PORAZ 79

79. galę rozdania Oscarów poprowadzi Ellen DeGeneres. To druga kobieta w historii gali, której przypadł ten zaszczyt. Wcześniej sama przed widzami stawała jedynie Whoopi Goldberg (1994, 1996, 1999 i 2002). Jednak DeGeneres reprezentuje swoją osobą zupełnie inne poczucie humoru, jest przyjazna, delikatna, unika politycznych kontrowersji, chociaż śmiało broni praw mniejszości seksualnych. To ona zrealizowała pierwszy telewizyjny sitcom "Ellen", którego bohaterką uczyniła samą siebie, zdeklarowaną lesbijkę.

- Będzie tak, jak w moim show. Chcę być zabawna, ale po co od razu obrażać? - mówi DeGeneres, która już raz, w trakcie gali rozdania nagród Emmy w listopadzie 2001 roku, udowodniła, iż można połączyć satyrę i dobry ton.

Tę umiejętność komiczki dostrzegła producentka wieczoru, Laura Ziskin. - To znakomita gospodyni - podkreśla.

Udział DeGeneres w przedsięwzięciu ma wnieść powiew świeżości i "udobruchać" gwiazdy i widzów, którzy mogli obrazić się na niektóre z wystąpień poprzednich prowadzących - Jona Stewarta i Chrisa Rocka, przy których zaczęły spadać wyniki oglądalności oscarowej transmisji.

Producenci liczą na młodszych widzów i bardziej poruszające przemówienia zwycięzców. Na scenę wkroczą m.in. Jessica Biel, Jack Black, Kirsten Dunst, Anne Hathaway, Tobey Maguire i Daniel Craiga. Ziskin poprosiła, by laureaci unikali długich list z podziękowaniami, które nudzą, a zamiast tego wykorzystali swój czas na to, by "zabawić, oświecić lub poruszyć" swoich fanów.

Dodatkową atrakcją wieczoru ma być prezentacja 4-minutowego filmu, w którym pokazanych zostanie 140 ze 177 nominowanych do statuetki. Krótkie dzieło zmontował dokumentalista - To osoby nominowane i zwycięzcy tworzą atmosferę Oscarów, oni tworzą to show i im należy się pierwszeństwo - podsumowuje Ziskin.

Rozdanie Oskarów na żywo będzie transmitowała telewizja TVP1. Gala rozpocznie się tuż po 2 z niedzieli na poniedziałek.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar