Diky

2021-01-09

Włosy

Jak ujarzmić włosy pod zimową czapką?

Zima to, zaraz po lecie, kolejna trudna pora roku dla włosów. Mroźne powietrze, silny wiatr i momentalne zmiany temperatury podczas wchodzenia do ogrzewanych pomieszczeń sprawiają, że włosy stają się łamliwe, naelektryzowane i szybko się przetłuszczają. Odpowiednia pielęgnacja i stylizacja włosów pozwala jednak uniknąć tych problemów i cieszyć się klimatem zimowej aury.

Włosy nie lubią zimy. Są wtedy szczególnie narażone na łamanie i uszkodzenia wynikające z niedoboru nawilżenia i odżywienia. Szybko tracą sprężystość, objętość i blask. Silny i mroźny wiatr sprawia, że łatwo ulegają zniszczeniu i splątaniu. Na tym jednak lista problemów się nie kończy. Noszona zimą czapka z jednej strony chroni włosy i głowę przed nadmiernym przemrożeniem, z drugiej zaś potrafi zrujnować pięknie ułożoną fryzurę. Przyczynia się do szybkiego przetłuszczania włosów i silnego naelektryzowania. 
 
By zapobiec przetłuszczaniu włosów, warto sięgać po lekkie szampony i odżywki, które ich nie obciążają oraz ograniczą wydzielanie sebum. Elektryzujące się włosy to koszmar każdego, kto mozolnie układał je przed nałożeniem czapki. Warto pamiętać, by podczas chłodniejszej pory roku stosować kosmetyki, które wygładzają i utrwalają fryzurę, a dzięki temu zapobiegają elektryzowaniu. Aby skutecznie ujarzmić niesforne kosmyki, można dodatkowo użyć profesjonalnej serii stylizacyjnej, np. pianki lub żelu dodającego objętości, a na wyjątkowo trudne przypadki zastosować niezawodną moc pudru modelującego i utrwalającego fryzurę. 
 
Seria produktów Otium Aqua od Estel idealnie sprawdzi się zimową porą. Ich formuła jest dedykowana osobom borykającym się z nadmiernym wypadaniem, łamaniem i przesuszaniem włosów. Właściwości nawilżające maski, szamponu, balsamu, odżywki i serum sprawiają, że włosy są odpowiednio odżywione i gotowe stawić czoła mrozom, ogrzewaniu i silnemu wiatrowi. Delikatne oczyszczanie, naturalny skład nieobciążający włosy oraz silnie nawilżające mikroelementy odżywcze pozwolą Ci cieszyć się pięknymi włosami również po zdjęciu czapki.  
 
Poznaj zimową serię kosmetyków Estel Professional oraz profesjonalne produkty stylizacyjne na stronie https://estel.pro/pl/pl.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar