Diky

2020-08-04

DZIECIAK

LEGO® Ninjago – poznaj bohaterów wyjątkowego uniwersum!

Początki LEGO® Ninjago sięgają 2011 roku. Od tego czasu na sklepowych półkach pojawiły się niezliczone zestawy z tej kolekcji, nakręcono pełnometrażowy film kinowy, a także 13 sezonów popularnego serialu. Nie obyło się oczywiście bez gier oraz wszelkiego typu gadżetów. Ninjago to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych obecnie motywów w świecie LEGO®. Warto więc znać jego bohaterów oraz wiedzieć, czego dotyczą ich przygody.

 

 

Bohaterowie LEGO® Ninjago

LEGO® Ninjago skupia się na przygodach sześciu nastoletnich wojowników ninja walczących ze złem. Ich świat luźno inspirowany jest dalekowschodnimi mitami i kulturą. Co charakterystyczne dla LEGO®, mimo ważkich tematów, bohaterom cały czas towarzyszy poczucie humoru, a ich historie – zarówno w zestawach zabawek, jak i animacjach – przedstawiane są z niemałą dozą komizmu.

Poznaj główne postaci uniwersum LEGO® Ninjago!

  • Lloyd Garmadon – legendarny Zielony Ninja i Mistrz Energii. Jest przywódcą grupy i najczęściej walczy z wykorzystaniem miecza lub dwóch. Będąc dzieckiem, marzył o tym, by zostać nikczemnym władcą, ale odkrył swoje przeznaczenie i przeszedł na stronę dobra.
  • Kai – Czerwony Ninja i Mistrz Ognia. Podobnie jak Lloyd, walczy mieczem lub dwoma. Ponadto panuje nad żywiołem ognia. Jest lojalnym przyjacielem, choć często działa pod wpływem impulsu, a nie rozsądku. 
  • Jay – Niebieski Ninja i Mistrz Błyskawic. Często walczy z użyciem nunchaku. Potrafi panować nad energią elektryczną, a co więcej, jest uzdolnionym mechanikiem i inżynierem. Jest bystry i dowcipny.
  • Zane – Biały Ninja i Mistrz Lodu. Walczy gwiazdami shurikeni i strzela z łuku. Może panować nad żywiołem lodu. Jest inteligentny i rozważny, lecz początkowo brakuje mu nieco społecznych umiejętności.
  • Cole – Czarny Ninja i Mistrz Ziemi. Walczy głównie sierpem. Może panować nad żywiołem ziemi, a ponadto jest obdarzony super siłą. Początkowo był przywódcą grupy. Słynie ze swojego zamiłowania do jedzenia.
  • Nya – srebrny Ninja i Mistrzyni Wody. Walczy mieczem lub włócznią, a do tego potrafi kontrolować żywioł wody. Początkowo nie była członkinią grupy, lecz zmieniło się to, gdy bohaterowie potrzebowali jej pomocy. Jest twarda i zdeterminowana, nie pozwala nikomu mówić jej, co ma robić. 

Znasz już głównych bohaterów LEGO® Ninjago! Należy jeszcze wspomnieć o dwóch istotnych postaciach: Mistrzu Wu, który jest stryjem Lloyda i sensei grupy, a także Lordzie Garmadonie – głównym przeciwniku ninja, a prywatnie ... ojcu Lloyda.

Przyznasz, że tacy bohaterowie muszą gwarantować niesamowite historie. Poznaj bliżej świat Ninjago, kupując zestawy klocków lub zapoznając się z serialem na ich podstawie!

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar