2020-05-02

Pielęgnacja ciała

Pozwól nam zadbać o siebie

Pracujesz, dbasz o dom i o bliskich. Łączysz wiele ról i o wielu sprawach pamiętasz – wiemy, że jest Ci trudno. Brakuje Ci czasu dla siebie, dotychczasowych rytuałów, wizyt u fryzjera czy kosmetyczki, spotkań ze znajomymi. Mamy kilka podpowiedzi, jak wprowadzić do planu dnia małe przyjemności, jak nie zapomnieć o sobie i zadbać o dobre samopoczucie bez wychodzenia z domu. 

Cały dzień w piżamie? Jasne, czasem tak jest właśnie najlepiej. Pielęgnacja ciała ograniczona do niezbędnych czynnosci higienicznych? Jeśli tylko masz na to ochotę. Jeżeli jednak łapiesz się czasem na tęsknocie za pracą w biurze, porannym makijażem, chwilą namysłu przy ubieraniu czy błyskiem w oku partnera, kiedy zakładasz najlepszą sukienkę, to mamy dobre wieści: dzień spędzony w domu nie musi oznaczać szlabanu na świetny wygląd, a masa obowiązków i brak czasu to najlepszy powód, by wygospodarować chwilę dla siebie. Właśnie teraz warto dbać o siebie i swoje samopoczucie bardziej niż kiedykolwiek. 

 

 Bądź swoim priorytetem

Planujesz swój dzień czy pozwalasz, żeby układał się sam? Planowanie pozwala Ci zapanować nad sprawami, zmusza do określenia priorytetów, a przede wszystkim pozwala na koniec dnia docenić siebie i zrealizowane zadania. Czy Ty też czujesz się lepiej, kiedy wiesz, że masz kontrolę nad codziennością? Ważna sprawa: wśród wszystkich spraw, które wrzucasz w swój grafik znajdź chwilę dla siebie. Zrób to tak, jak lubisz: niespieszne wieczorne SPA albo energiczny poranek, w czasie którego przygotujesz się do aktywnego dnia. A może obowiązkowa przerwa w pracy na kawę i telefon do przyjaciółki? Zaznacz w kalendarzu czas, który należy się tylko Tobie i nie pozwól, by inne zadania Ci go zabrały. Przemyśl nasze pomysły, jak możesz ten czas spędzić.

Gotowa do akcji

A gdyby tak wstać rano, wziąć prysznic i ułożyć włosy, jakbyś miała dziś ważne spotkanie, na którym chcesz świetnie wyglądać? Możesz sięgnąć po prostownicę lub lokówkę, w zależności od tego, jaki efekt lubisz. Pamiętaj, by wybierać sprzęty, które poprawią Ci nastrój, ale nie kosztem stanu włosów – w czasie, kiedy nie masz dostępu do swojego fryzjera i podcinania koncówek, musisz wyjatkowo dba o ich kondycję. Seria Philips MoistureProtect – w skład której wchodzi suszarka do włosów, prostownica i lokówka automatyczna - powstała w trosce o nawilżenie Twoich włosów. Jeśli nie masz czasu na zaawansowaną stylizację, pomyśl o szczotce prostującej, która pomaga błyskawicznie ogarnąć włosy. Mała rzecz, a poprawia samopoczucie na cały dzień.

 

 Na wszystko jest pora


Dobrze na efektywność wpływa dyscyplina i regularność. Trzymanie się codziennie tych samych godzin pracy to trudna sprawa, szczególnie, jeśli pracujesz z domu i masz dzieci. Pomóc mogą nawet symboliczne rytuały oddzielające Twój czas rodzinny od służbowego. Może kawa, która będzie co rana wyznaczała moment wejścia w tryb zawodowy? Możesz zafundować sobie namiastkę biura w postaci ekspresu Philips LatteGO 3200, który przygotuje dla Ciebie idealną kawę z puszystą pianką – wystarczy, że naciśniesz guzik. Z filiżanką w ręku możesz od razu usiąść do laptopa. Może by tak zobaczyć się czasem ze współpracownikami na telekonferencji nie tylko bez służbowego powodu, ale też z włączoną kamerą? Wszystkim będzie się później przyjemniej pracowało. A jak oddzielić czas aktywności od odpoczynku? Polecamy wieczorne rytuały pielęgnacyjne, na przykład masaż twarzy z pomocą VisaPure Advanced. Oczyszcza, wygładza, relaksuje – przyjemnie się go używa, a jeszcze przyjemniej patrzy na efekty jego działania. Taką pielęgnację lubimy najbardziej.


Efekt wart poczekania

 
Najlepsza pielęgnacja to ta, którą realizujemy regularnie, a teraz jest świetny moment na wdrożenie takich nawyków. Zmiana szczoteczki do zębów na soniczną Philips Sonicare to krok w stronę bielszych zębów i zdrowszych dziąseł. To także pewność uzyskania rezultatów, ponieważ zostały potwierdzone badaniami klinicznymi. Zmiana maszynki do golenia na urządzenie do domowej depilacji IPL Lumea to koniec podrażnień, zacięć i codziennych poprawek – brak zbędnych włosków na nawet 6 miesięcy. W ten sposób sama, we własnym domu, przy odrobienie regularności, możesz zapewnić sobie efekty, które do tej pory gwarantowała Ci tylko depilacja u kosmetyczki, za to szczoteczka soniczna Philips Sonicare sprawi, że już wkrótce będziesz się cieszyć pięknym uśmiechem. To oznacza, że na tegoroczne wakacje będziesz świetnie przygotowana – jak zawsze.

 


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar