2020-03-31

Bielizna

Jak znaleźć idealny strój kąpielowy?

Pływanie należy do sportów, których uprawianie nie wymaga wielkiej kondycji ani specjalnego przygotowania. Jest polecane osobom szukającym aktywności relaksującej, odciążającej kręgosłup i ogólnorozwojowej. Zanim jednak wybierzemy się na basen, potrzebny nam będzie odpowiedni strój kąpielowy. Zobaczmy, jak wybrać kostium najlepszy dla siebie.

 

 

 

 

 

Strój kąpielowy jedno czy dwuczęściowy?

Pierwszym pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć, jest rodzaj kostiumu kąpielowego. Młode dziewczyny zwykle chętnie wybierają stroje dwuczęściowe, w których czują się swobodnie i bez kompleksów chodzą w nich zarówno na basen, jak i na plażę. Czasem jednak panie chcą ukryć co nieco pod powłoką kostiumu i one zdecydowanie chętniej sięgają po stroje dwuczęściowe.

Stroje dwuczęściowe w wielu przypadkach sprawdzają się lepiej na basenie czy podczas gry w siatkówkę plażową. Zapewniają maksymalną swobodę ruchu w trakcie tych aktywności, co znacząco podnosi komfort podczas ich uprawiania.

Strój kąpielowy – zwróć uwagę na tkaninę

Bardzo często głównym kryterium, którym panie kierują się podczas wyboru stroju kąpielowego, jest kolorystyka i wygląd kostiumu. Przeglądając stroje kąpielowe damskie adidas czy innych znanych marek z pewnością zauważymy ogromną różnorodność dostępnych wzorów i kolorów. Można znaleźć zarówno stroje jednobarwne, kilkukolorowe, jak i wzorzyste. Ich wygląd powinien mieć dla nas jednak drugorzędne znaczenie, bo dużo ważniejsza jest tkanina, z której strój został wykonany.

Większość znanych producentów strojów kąpielowych oferuje kostiumy z tkanin szybkoschnących, elastycznych i trwałych. To bardzo ważne, bo słona woda morska czy chlorowana woda w basenie bardzo wpływa na stan tkaniny, dlatego wybierając ją, należy zwrócić uwagę na jej rodzaj. Niektóre firmy oferują również tkaniny z filtrem UV, idealne na wakacje w tropikach, choć zwykle kostiumy te są bardziej zabudowane i przypominają raczej koszulki niż zwyczajne stroje kąpielowe.

Możliwość dopasowania

Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze kostiumu kąpielowego, jest możliwość dopasowania. Stroje kąpielowe umożliwiają regulację długości ramiączek, dzięki czemu można lepiej dopasować je do sylwetki, co gwarantuje wygodę podczas użytkowania. Niektóre stroje kąpielowe mają również wewnętrzne biustonosze, co doceniają szczególnie panie hojniej obdarowane przez naturę. Dzięki nim można poczuć się wygodnie i kobieco.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar