2020-03-19

Usta

Czego spodziewać się po zabiegu powiększania ust?

Powiększanie i modelowanie ust to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pełne i zadbane usta są ozdobą twarzy i wielu osobom pozwalają poczuć się pewnie i pięknie. W związku z rosnącą potrzebą nie tylko powiększania ich objętości, ale także rekonstrukcji i korekcji kształtu nowoczesne gabinety medycyny estetycznej oferują rozwiązanie, które przynosi szybkie i widoczne efekty bez nadmiernej inwazyjności. Mowa tutaj o zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

 

 

 


Co daje zabieg powiększania i modelowania ust?Decydując się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, powinniśmy mieć na względzie fakt, że umożliwia on nie tylko zwiększenie ich objętości, ale także wymodelowanie odpowiedniego kształtu i skorygowanie ewentualnych nierówności. Klienci gabinetów medycyny estetycznej decydują się na zabieg, by pozbyć się asymetrii ust lub dopasować ich kształt do wyglądu twarzy.

Pozwala to na wydobycie i podkreślenie naturalnego piękna. Zabieg sprawdzi się więc świetnie u osób, które borykają się z nieregularnym kształtem warg albo u których kształt nie pasuje do ogólnej prezencji twarzy. Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym to także opcja dla osób, które chcą stworzyć właściwą proporcję pomiędzy wargami, unieść kąciki ust lub zaznaczyć granicę pomiędzy skórą a czerwienią wargową i uwydatnić jej koloryt.

Wskazaniem do tego typu zabiegu jest też widoczne zmniejszenie napięcia skóry wokół ust, które powoduje uwydatnienie zmarszczek i niekorzystnie wpływa na wyraz twarzy. Dzięki zabiegowi skóra staje się bardziej napięta, jędrna i nawilżona. Oprócz tego poprawia się kontur ust, a wypełnione zmarszczki nie sprawiają już, że skóra wygląda na starszą i zmęczoną.
Jak wygląda zabieg?


Procedura rozpoczyna się od zaaplikowania znieczulenia miejscowego w formie kremu lub znieczulenia przewodowego. Do zabiegu wykorzystuje się dobrze tolerowany kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w organizmie człowieka, lecz z wiekiem jest go coraz mniej. W związku z jego utratą skóra staje się mniej jędrna i nawilżona. Kwas wstrzykiwany jest cienką igłą, wgłąb skóry ust i wokół nich.

Po wykonanej aplikacji lekarz rozprowadza preparat, wykonując delikatny masaż. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie pożądanego kształtu. Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym może trwać od kilkunastu minut do pół godziny, a czas, jaki należy poświęcić na całą procedurę, zależy od ilości zastosowanego preparatu. Przy modelowaniu ust wstrzykuje się zazwyczaj od 0,5 do 1 ml. Do ich powiększania z kolei wykorzystać trzeba większą ilość i jest to od 1,5 do 3 ml.
Co się dzieje po zabiegu?


Efekt powiększania i modelowania ust jest widoczny natychmiast. Jednak, by móc w pełni cieszyć się osiągniętym wynikiem zabiegu potrzebny jest czas na wygojenie po iniekcji igłą oraz zejście opuchlizny. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, które są naturalną reakcją organizmu. W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta czas na pełne dojście do oczekiwanych efektów może wynieść od tygodnia do dwóch. Efekt może utrzymywać się do 3 miesięcy w przypadku pierwszego zabiegu i powyżej pół roku w przypadku kolejnych.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar