2020-02-27

Oczy

Metody przedłużania rzęs - którą wybrać?

Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. W szczególności wiedzą o tym kobiety, które niezwykle pieczołowicie dbają o to, aby ich spojrzenie było zniewalające. A dzięki nowoczesnym technikom makijażu i przedłużania rzęs jest to możliwe łatwiej i szybciej, niż jeszcze kilka lat temu.

 

 

Metody przedłużania rzęs

Sztuczne rzęsy to dzisiaj nie tylko sposób, by zaistnieć na imprezie, ale również czuć się pięknie na co dzień – dzięki rozmaitym, nowoczesnym sposobom przedłużania rzęs, możemy osiągnąć spektakularny i naturalny efekt. Którą metodę wybrać?

Klasyczne przedłużanie rzęs 1:1

To metoda, której uczy się każda początkująca stylistka. Jest klasycznym rozwiązaniem znanym od lat, które wciąż sprawdza się doskonale. Na czym polega? W skrócie – na tym, by do jednej naturalnej rzęsy dokleić jedną syntetyczną. W ten sposób można uzyskać efekt naturalnie pięknej gęstości, która nie rzuca się nadmiernie w oczy, ale wyraźnie poprawia wygląd. Aplikacja trwa do 2 godzin i daje efekt na kilka tygodni.

Metody objętościowe

Rozwinięciem metody klasycznej są metody objętościowe, do których zaliczamy:

  • przedłużanie rzęs 2D – jest to doklejanie syntetycznych rzęs do tych naturalnych w stosunku 2:1;
  • przedłużanie rzęs 3D – analogicznie, doklejanie syntetycznych rzęs do naturalnych w stosunku 3:1.

Oba te sposoby różnią się oczywiście gęstością – wybierając metodę 3D możemy liczyć na spektakularny efekt, który jednocześnie będzie bardzo bliski naturalnemu. Wynika to z faktu, że do aplikacji używa się rzęs o niewielkiej grubości (0,7-1 mm), które wykonane są z odpowiedniego materiału (syntetyczne, jedwabne, a nawet z futra norek). Dzięki temu są bardzo lekkie i nie mają wpływu na wygląd naturalnych rzęs.

Hollywood Volume i Russian Effect

Jeżeli natomiast chcemy osiągnąć najbardziej spektakularny efekt i sprawić, by nasze oczy zwracały uwagę na każdym kroku, możemy postawić na Hollywood Volume albo Russian Effect (nazywane również metodami 4D i 8D). Jest to sposób przedłużania rzęs, w którym wykorzystuje się całe wachlarze sztucznych, bardzo cienkich rzęs, a następnie przykleja je do tych naturalnych. To rozwiązanie dla szczególnie odważnych kobiet albo na wyjątkowe okazje – sprawdzi się np. u panny młodej.

Którą metodę przedłużania rzęs wybrać?

Wybór zależy od okazji, efektu, jaki chcemy uzyskać, a także naszego temperamentu. Kobietom, które chcą subtelnie wyeksponować piękno swoich oczu, polecamy metodę klasyczną (przedłużanie rzęs 1:1) albo przedłużanie rzęs 3D. Tym, które chcą w wyjątkowy sposób celebrować jakąś okazję albo mają w sobie dużo pewności siebie i lubią wyróżniać się na co dzień, polecamy Hollywood Volume albo Russian Effect.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar